Francja: PSG ucieka spod topora

• Data publikacji: 18.08.2018, 18:56

PSG pokonało Guingamp 3:1 i umocniło się na pozycji lidera Ligue 1. Bohaterem paryżan okazał się Kylian Mbappe, który zdobył dwa gole, mimo, że grał tylko 45 minut.

Mecz rozpoczął się od zaskakujących ataków drużyny gospodarzy. Przytłoczone i lekko zdziwione PSG nie było w stanie tworzyć groźnych akcji, a obrońcy paryżan musieli cały czas toczyć walki z napastnikami Guingamp. W 20. minucie Paris Saint Germain zapłaciło za swoją bardzo słabą postawę na początku meczu - Coco przejął piłkę po kiepskim zagraniu obrońców PSG, podał on do Roux, a ten skierował piłkę przy prawym słupku bramki Buffona. Strata gola nie zmotywowała jednak gości do lepszej gry. Guingamp cały czas tworzyło sobie kolejne sytuacje, ale słabe wykończenie napastników nie pozwoliło na powiększenie prowadzenia i kibice zgromadzeni na Stade du Roudourou mogli być zawiedzeni, że ich drużyna prowadzi "tylko" 1:0 do przerwy.

Po zmianie stron w końcu doczekaliśmy się Kyliana Mbappe na boisku, który diametralnie zmienił obraz gry. Już w 47. minucie po druzynowej akcji Di Maria znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak fatalnie przestrzelił i udowodnił, że prawa noga służy mu tylko do wsiadania do tramwaju. Kilka minut później Neymar popisał się błyskotliwym dryblingiem, jednak był równocześnie faulowany przez Ikoko. Sędzia dostrzegł całą akcję i wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i spokojnie zdobył wyrównującego gola. Druga połowa była kompletnie inna niż pierwsza, można powiedzieć, że wszystko wróciło na swoje miejsce - to PSG atakowało, a Guingamp próbował przetrwać tę nawałnicę. W 78. minucie Di Maria był bliski zdobycia bramki, jednak trafił tylko w słupek. W 82. minucie swój stempelek postawił Mbappe, który otrzymał podanie od Di Marii i z łatwością umieścił piłkę w siatce. Ten gol był ukoronowaniem pracy młodego Francuza w tym spotkaniu, śmiało można powiedzieć, że w pojedynkę obrócił obraz meczu o 180 stopni. Wystarczy powiedzieć, że w drugiej połowie Guingamp nie stworzyło ani jednej okazji strzeleckiej! W 90. minucie ponowny cios wyprowadził Kylian Mbappe, który dobił rywala lekką podcinką nad bramkarzem, w ten sposób zdobywając swojego drugiego gola. Młody Francuz okazał się bohaterem paryżan i dzięki niemu mistrzowie Francji mogą świętować zdobycie kolejnych trzech punktów w tym sezonie.

Guingamp - PSG 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Roux 20' - 1:1 Neymar 52', 1:2 Mbappe 82', 1:3 Mbappe 90'

Guingamp: Johnsson - Rebocho, Eboa Eboa, Kerbrat, Ikoko, Didot (81' Sorbon), Blas, Thuram (75' Salibur), Benezet (66' Rodelin), Coco, Roux

PSG: Buffon - Meunier, Marquinhos, T. Silva, Dagba, Nkunku (64' Diaby), Bernede (80' Lo Celso), Rabiot, Di Maria, Weah (46' Mbappe), Neymar

Kartki: 19' Rabiot

Sędziował: Clement Turpin (Francja)