Tenis - Indian Wells: porażka Alicji Rosolskiej
NAPARAZZI/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 07.10.2021, 09:19

Alicja Rosolska i Nao Hibino pożegnały się z rywalizacją deblową podczas tegorocznego turnieju Indian Wells. Polsko-japoński duet uległ parze Marie Bouzkova, Lucie Hradecka 2:6, 6:3, 6:10.

Alicja Rosolska wraz z Nao Hibino nie najlepiej rozpoczęły zmagania w turnieju Indian Wells. Polsko-japoński debel przegrał pięć z pierwszych sześciu gemów, wygrywając w tym czasie ledwie osiem piłek. Finalnie set powędrował na konto rywalek z Czech wynikiem 6:2. W drugiej odsłonie dużo pewniej wyglądały Rosolska z Hibino, które otworzyły seta od pewnie wygranego podania. Pierwsze przełamanie serwisu w tej partii wystąpiło w czwartym gemie, kiedy Polka oraz Japonka przełamały Bouzkovą i Hradecką. Kolejna faza przyniosła kolejne przełamania z obydwu stron, ale ostatecznie zwycięsko w tym secie wyszły Rosolska z Hibino.

Decydującego o losach awansu super-tiebreaka lepiej zainaugurowały Marie Bouzkova i Lucie Hradecka. Czeszki prowadziły już 5:2, dodatkowo stały przed szansą zdobycia kolejnych punktów przy własnym serwisie. Wtedy do głosu doszła para Rosolska, Hibino. Polsko-japoński duet wyrównał stan trzeciej odsłony na 6:6. Niestety po zmianie stron punkty zdobywały już tylko reprezentantki z Czech, które tym samym awansowały do drugiej rundy.

Marie Bouzkova/Lucie Hradecka (CZE/CZE) - Alicja Rosolska/Nao Hibino (POL/JPN) - 6:2, 3:6, 10:6