Hokej - kw. IO: świetny początek Polek

• Data publikacji: 07.10.2021, 18:29

Polskie hokeistki rozpoczęły walkę o awans na igrzyska olimpijskie w Pekinie. W Bytomiu rozgrywany jest turniej, którego zwycięzca awansuje do ostatniej fazy kwalifikacji. W pierwszym meczu Polki wygrały 12:0 z Turczynkami.

Na początek turnieju w Bytomiu polskie hokeistki nie miały trudnego zadania. Polki zmierzyły się z Turczynkami. Już w drugiej minucie bramkę dla gospodyń zdobyła Julia Zielińska. Po 12 minutach Polki prowadziły 5:0 i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej tercji. W drugiej części gry nasz zespół także pięciokrotnie pokonał bramkarkę reprezentacji Turcji. Aż trzy gole w drugiej tercji strzeliła Karolina Poźniewska.

W trzeciej odsłonie spotkania Polki powiększyły jeszcze przewagę o dwa kolejne trafienia i wygrały 12:0. Oprócz Poźniewskiej trzy bramki zdobyła Wiktoria Sikorska. Podczas turnieju w Bytomiu reprezentacja Polski zmierzy się jeszcze z Holandią i Meksykiem. Do następnej rundy awansuje tylko zwycięzca turnieju.

Polska - Turcja 12:0 (5:0, 5:0, 2:0)