Zapasy - MŚ: Katarzyna Krawczyk brązową medalistką!

• Dodał: Jakub Krysiewicz
  • Data publikacji: 07.10.2021, 18:19

Katarzyna Krawczyk zdobyła w Oslo brązowy medal mistrzostw świata w zapasach w kategorii 53 kg. W starciu o 3. miejsce Polka pokonała  Luisę Elisabeth Valverde Melendresz Ekwadoru 7:1.

Wcześniej dwukrotnie stawała na podium mistrzostw Europy. Teraz pierwszy raz w historii wywalczyła medal na mistrzostwach świata. Katarzyna Krawczyk nie pozostawiła złudzeń, odprawiając przeciwniczkę z Ekwadoru 7:1. Polska zapaśniczka już niewiele po dwóch minutach prowadziła 6:0. Wykonała ona obejście oraz rzut przez ramię. Ekwadorce udało się zdobyć jeden punkt w końcówce pierwszej połowy. Przy drugiej odsłonie Polka wypchnęła przeciwniczkę poza matę, co ostatecznie dało jej triumf 7:1.

Reprezentantka Cement Gryf Chełm w 1/8 finału pokonała Amy Ann Fearnside ze Stanów Zjednoczonych 10:0. Następnie w ćwierćfinałowym starciu okazała się lepsza od Szwedki - Emmy Malmgren. Seria zwycięstw zakończyła się w półfinale, gdzie trafiła na Japonkę - Akari Fujinami, która po pokonaniu Polki ostatecznie zdobyła mistrzostwo świata, wygrywając w finale 10:0 z Iulia Leordą.

W akcji mieliśmy również okazję zobaczyć mistrza Polski z 2021 roku - Patryka Bednarza, który niestety przegrał w kwalifikacjach wagi 77 kg z Cimurem Berdijewem z Białorusi. Kolejnym reprezentantem Polski był Edgar Babajan startujący w wadze 82 kg. Reprezentant Sobieskiego Poznań pokonał w kwalifikacjach Rohana Petera Kalischa z Australii 5:0 jednak następnie w 1/8 finału musiał uznać wyższość Białorusina - Radzikowa Kulijeuowa.