Liga Narodów UEFA: Belgia - Francja [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 07.10.2021, 19:21

Belgia i Francja powalczą o ostatnią przepustkę do finału Ligi Narodów UEFA 2020-21! Która z ekip zmierzy się z Hiszpanami w decydującym pojedynku? Rywalizacja Czerwonych Diabłów z mistrzami Świata rozpocznie się już o 20:45!

Belgia - Francja 2:3

Relacja na żywo

2:3 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, a już w niedzielę zapraszamy na rozstrzygające mecze Ligi Narodów. 0 15:00 Włochy i Belgia zawalczą o brąz, natomiast wielki finał pomiędzy Francją a Hiszpanią odbędzie się o godzinie 20:45. Do zobaczenia!

2:3 Mecz o dwóch obliczach - kiedy wydawało się, że Belgia ma już pewny awans, Francja walczyła do samego końca i zasłużenie wygrała.

2:3 Ostatni gwizdek arbitra - Francja w wielkim finale!

2:3 Wygląda na to, że Belgia nie podniesie się już z kolan.

2:3 Doliczony czas gry i DECYDUJĄCE TRAFIENIE. Theo Hernandez bohaterem Francuzów! Dzięki fenomenalnemu uderzeniu obrońcy Milanu Francja zaliczy niesamowity powrót!

2:2 90. minuta - rzut wolny dla Francji. Do piłki podchodzi Paul Pogba a ta zatrzymuje się na poprzeczce!

2:2 Romelu Lukaku zdobył kolejną bramkę - wcześniejszy spalony spowodował jednak, że sędzia musiał odwołać bramkę. Nadal remis w Turynie.

2:2 Współpraca Benzemy z Mbappe wygląda dzisiaj rewelacyjnie. Kolejna wymiana podań tych dwóch zawodników zakończona niebezpiecznym uderzeniem gracza PSG.

2:2 Mecz wchodzi w decydującą fazę - czas na ostanie pięć minut doliczonego czasu.

2:2 Griezmann ponownie nie znajduje drogi do bramki. Jego celownik jest dzisiaj poważnie rozstrojony.

2:2 Młody gracz Monaco mógł mieć wejście smoka! Jego strzał zza pola karnego został jednak efektownie obroniony przez Thibaut Courtois. Kolejna świetna akcja Trójkolorowych.

2:2 Po stronie Francuzów schodzi Adrien Rabiot, a zastąpi go Aurelien Tchouameni.

2:2 Eden Hazard opuszcza murawę. W jego miejsce pojawi się Leandro Trossard.

2:2 Co za petarda z dystansu Kevina de Bruyne! Interwencja Hugo Llorisa była jednak jeszcze bardziej efektowna!

2:2 Mbappe nie myli się z jedenastego metra - mamy remis! Courtois bez szans!

2:1 Belgia komplikuje sobie sytuację jeszcze bardziej! Po analizie VAR Okazało się, ze Tielemans faulował Griezmanna - RZUT KARNY.

2:1 Francuzi chcą pójść za ciosem i nadal dominują rywala. Tym razem to Griezmann znalazł się w polu karnym, ale został natychmiastowo powstrzymany.

2:1 Belgowie znacznie oddali inicjatywę Francuzom i zapłacili za to najwyższa karę. Benzema z bramką! Pomimo towarzystwa kilku defensorów, napastnik Realu Madryt znalazł miejsce na oddanie strzału i pokonał Thibaut Courtois!

2:0 Griezmann fatalnie pudłuje do praktycznie pustej bramki. Napastnik Atletico sugerował, ze był faulowany, ale to nie przekonało niemieckiego arbitra.

2:0 Carrasco ponownie próbuje okiwać Julesa Kounde, ale tym razem młody defensor wygrywa w pojedynku jeden na jednego.

2:0 Timothy Castagne dośrodkowuje z prawej strony boiska do Lukaku, ale ten uderza zbyt lekko i Lloris łapie piłkę bez najmniejszego problemu.

2:0 Znowu Pogba i znowu niecelnie - tym razem po uderzeniu głową.

2:0 Paul Pogba uderza z dystansu, ale o tej próbie lepiej szybko zapomnieć - piłka poleciała w trybuny.

2:0 Romelu Lukaku w Lidze Narodów czuje się jak ryba w wodzie - piłkarz Chelsea zdobył 10 bramek w 8 spotkaniach.

2:0 Wracamy do Turynu na drugą połowę. Czy Francuzi odwrócą losy meczu? Dowiemy się w ciągu najbliższych 45 minut.

Już za kilkanaście minut zapraszamy na drugą część rywalizacji.

Mistrzowie Świata na pewno nie tak wyobrażali sobie katharsis po fatalnym EURO. Co prawda ich gra nie wyglądała źle i po pierwszych trzydziestu minutach mało kto obstawiałby taki wynik, ale brakowało im skuteczności.

2:0 Sędzia nie dolicza ani minuty i zaprasza piłkarzy do szatni.

2:0 Po raz kolejny najbardziej widoczny dziś w szeregach ofensywnych Francji, Kylian Mbappe, oddał strzał na bramkę. Niestety dla Trójkolorowych - tylko boczna siatka.

2:0 Belgowie stworzyli sobie rewelacyjny scenariusz. Udało im się przetrwać dobry okres Francji i dwa szybkie ciosy tuż przed przerwą zbliżają ich do finału.

2:0 Belgia poszła za ciosem - DRUGI GOL! Romelu Lukaku oszukał Lucasa Hernandeza, przepuszczając piłkę między nogami. Chwilę potem pokonał Hugo LLorisa pieklenie mocnym strzałem nad głową bramkarza Totetnhamu.

1:0 PIERWSZA BRAMKA! Błysk geniuszu Yannicka Carrasco połączona z siłą prostoty doprowadziła do wyjścia Belgów na prowadzenie! Skrzydłowy Czerwonych Diabłów ograł obrońców Francji w bocznym sektorze boiska i niespodziewanym strzałem w krótki róg wpisał się na listę strzelców.

0:0 Belgowie chwilowo odzyskują kontrolę nad grą - zanotowali dłuższy okres utrzymywania się przy futbolówce, jednak nic z tego nie wynika. Należy pochwalić defensywną postawę mistrzów Świata.

0:0 Jules Kounde bohaterem Francji! Eden Hazard był bliski pokonania Hugo LLorisa, ale ofiarna interwencja defensora Sevilii przerwała szarżę gracza Realu Madryt.

0:0 Wysoki pressing Francuzów w tym spotkaniu się opłaca. Belgowie mają duże problemy z przedostaniem się na połowę rywala i często tracą piłkę.

0:0 Po raz kolejny zagrożenie ze strony Mbappe - uderzał z pierwszej piłki z powietrza, ale tą próbą nie mógł zaskoczyć bramkarza Realu Madryt.

0:0 Tempo spotkania nieco spadło - gra opiera się w głównej mierze na walce w środkowej części boiska.

0:0 Paul Pogba popisał się fantastycznym podaniem do Karima Benzemy, który stanął oko w oko z Thibaut Courtois. Pojedynek klubowych kolegów nie został jednak rozstrzygnięty, gdyż sędzia boczny uniósł chorągiewkę.

0:0 Swoich sił z dużej odległości spróbował również Tielemans - piłka spokojnie wpadła w ręce LLorisa.

0:0 Klepka Romelu Lukaku z Kevinem de Bruyne zakończyła się strzałem z dystansu tego drugiego, ale został on skutecznie zablokowany przez jednego z defensorów.

0:0 Na rewanż Francuzów nie musieliśmy długo czekać. Kylian Mbappe wpadł z piłką w pole karne, minął bramkarza rywali, ale zabrakło mu pasa startowego i ratował się nieudanym zagraniem piętą.

0:0 Belgia wykonała błyskawiczny kontratak, który zakończył się strzałem gwiazdy Manchesteru City - świetną paradą popisał się jednak Hugo Lloris.

0:0 Kevin de Bruyne mógł wpisać się na listę strzelców już w czwartej minucie!

0:0 Kylian Mbappe stał się najmłodszym Francuzem w historii, który osiągnął barierę 50 spotkań dla reprezentacji Trójkolorowych. Wyprzedził w tym aspekcie Karima Benzeme.

0:0 Pierwszy gwizdek rozbrzmiał już w Turynie! Od środka rozpoczęli Belgowie.

Wielkie emocje tuż tuż! Czas na hymny obu państw!

Tym osiągnięciem nie mogą pochwalić się Belgowie - nie podołali Anglikom na Wembley. Była to jednak jedyna strata punktów podopiecznych Roberto Martineza. Zanotowali oni 15 oczek, wyprzedzając w tabeli również Duńczyków i Islandczyków.

W obecnej edycji Ligi Europy Francuzi wyglądają nieco lepiej. Zdobyli 16 punktów w grupie A, rywalizując z Portugalią, Chorwacją i Szwecją, przy czym nie doznali żadnej porażki.

Włochy: Lloris – Kounde, Varane, L. Hernandez – Pavard, Rabiot, Pogba, T. Hernandez – Griezmann – Mbappe, Benzema

Belgia: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Castagne, Witsel, Tielemans, Carrasco – E. Hazard, De Bruyne – Lukaku

Selekcjonerzy odkryli karty!

Obie drużyny na pewno będą chciały odpokutować winy za nieudane EURO 2020. Francji udało się wyjść z grupy śmierci, w której mierzyła się Niemcami, Portugalią i Węgrami. Ich udział w turnieju zakończył się jednak po sensacyjnym meczu przeciwko Szwajcarii w 1/8 finału. Belgowie nie zaszli o wiele dalej - odpadli w ćwierćfinale z Włochami, późniejszymi mistrzami Europy.

Mecz odbędzie się na Allianz Stadium w Turynie i zostanie poprowadzony przez niemieckiego arbitra Daniela Sieberta.

Relacja LIVE rozpocznie się tuż przed początkiem spotkania.