Dart - World Grand Prix: półfinał nie dla Ratajskiego

• Data publikacji: 08.10.2021, 00:20

Krzysztof Ratajski przegrał w ćwierćfinale World Grand Prix z Jonnym Claytonem. Walijczyk w półfinale zmierzy się z Dannym Noppertem

Mecz Ratajskiego z Claytonem rozpoczął się od dwóch przełamań, najpierw ze strony Walijczyka, na co od razu odpowiedział Polak. Następnie Ratajski miał dużą przewagę przy swoim rozpoczęciu, ale w końcówce lega nasz reprezentant pomylił się na podwójnych, co skrzętnie wykorzystał Clayton i znów przełamał Ratajskiego. Później Walijczyk wygrał kolejnego lega, jak i pierwszego seta. W drugiej partii bliski powiększenia przewagi był Jonny Clayton, ale Walijczyk fatalnie się pomylił w ostatnim legu, gdy miał na liczniku 134 punkty. Błąd Claytona spowodował, że szansę na wygranie seta miał Krzysztof Ratajski, a ten ją wykorzystał.

Festiwal przełamań zakończył się w trzecim secie. W nim po wyrównanej walce lepszy był Ratajski i pierwszy raz wyszedł na prowadzenie. Natomiast kolejna partia była tą najmniej wyrównaną. Clayton pewnie wygrał trzy legi z rzędu, czym doprowadził do decydującego seta. Ten rozpoczął się od przełamania Claytona, na które szybko odpowiedział Ratajski. Niestety później Walijczyk znów wygrał lega, a kolejną rozgrywkę fatalnie rozpoczął Ratajski. Jonny Clayton ostatecznie nie dał Polakowi wrócić do meczu i wygrał piątego seta 3:1.

Rywalem Claytona w półfinale będzie Danny Noppert, który pokonał Iana White'a. Holender był gorszy od Anglika tylko w drugiej partii, a w pozostałych grał bardzo dobrze i spotkanie zakończył czerwonym środkiem. O finał powalczy również obrońca tytułu Gerwyn Price. Walijczyk pewnie ograł Dave Chisnalla, co nie spotkało się z najlepszą reakcją zebranych w Leicester kibiców. Jedynym "lokalnym" zawodnikiem w czwórce jest Stephen Bunting, który pokonał Ryana Searle. Mecz obu Anglików nie zachwycił i zdecydowanym faworytem do ostatecznego zwycięstwa nadal jest Price.

Danny Nopper 3-1 Ian White

Krzysztof Ratajski 2-3 Jonny Clayton

Gerwyn Price 3 - 0 Dave Chisnall

Stephen Bunting 3 - 1 Ryan Searle