Tour de Hongrie: Małecki ponownie trzeci

• Data publikacji: 18.08.2018, 21:19

Kamil Małecki zajął 3. miejsce na 4. etapie wyścigu dookoła Węgier. Polski kolarz grupy CCC Sprandi Polkowice powtórzył wynik z pierwszego etapu.

Trasa czwartego etapu z Karcag do Miskolcu liczyła 182 kilometry i zawierała jeden podjazd pierwszej kategorii. Etap zakończył się finiszem z grupy 15 kolarzy. Wygrał Niemiec Nikodemus Holler z grupy Bike Aid. Drugi był Włoch Manuel Belletti z grupy Androni Giocattoli-Sidermec. Na trzecim miejscu finiszował Kamil Małecki. W czołowej grupie przyjechali także 11. Adrian Kurek i 15. Leszek Pluciński. Patryk Stosz był 17., Paweł Bernas 39., Mateusz Taciak 40., a Wojciech Pszczolarski (Pardus-Tufo Prostejov) był 98.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Manuel Belletti. Włoch ma 30 sekund przewagi nad swoim rodakiem Paolo Toto. Trzeci jest Szwajcar Patrick Schelling. Czwarty jest Małecki, piąty Pluciński, a ósmy Kurek. Jutro ostatni etap dookoła Kazincabarciki o długości 128 kilometrów.