Serie A: Napoli lepsze od Lazio, bramka Milika

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 18.08.2018, 22:35

Na Stadio Olimpico w Rzymie miejscowe Lazio podejmowało SSC Napoli. Nieznacznym faworytem spotkania była drużyna z Neapolu i potwierdziła to na boisku. Piłkarze Carlo Ancelottiego pokonali Lazio 2:1, a jedną z bramek zdobył Arkadiusz Milik. Dobry występ zaliczył też Piotr Zieliński.

W wyjściowym składzie Napoli znaleźli się obaj Polacy: Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Początek spotkania był bardzo nerwowy. Pierwsi nerwy opanowali piłkarze Lazio i to oni starali się stworzyć zagrożenie pod bramką Napoli. Powoli do głosu zaczęli dochodzić Neapolitańczycy i przejęli kontrole nad spotkaniem. Postraszył Zieliński, który po złamaniu akcji na lewą nogę oddał strzał, a piłka minimalnie minęła słupek bramki Strakoshy.

Pierwszy cios wyprowadziło jednak Lazio. Ciro Immobile otrzymał znakomite długie podanie od Francesco Acerbiego i w kapitalny sposób ograł trzech obrońców. Formalnością było umieszczenie piłki w bramce i od 24. minuty mieliśmy 1:0 dla Lazio. Po tym przyszła chwila uspokojenia.

W końcu do głosu doszli Polacy, którzy napędzali ataki Napoli. Najpierw Zieliński kapitalnie obrócił się z piłką i strzelił mocno, piłka po drodze odbiła się od nogi rywala i trafiła w poprzeczkę. Chwilę po tym pociągnął lewą stroną i wrzucił w pole karne, a do piłki nie zdążył Milik. Ten wpakował piłkę do siatki w 42. minucie, ale sędzia po analizie VAR nie uznał gola. Polak próbował dalej, ale bramkarz Lazio obronił jego strzał. W następnej akcji już nie miał co zbierać. Po długim podaniu do Callejona, ten zgrał z pierwszej do Milika, a Polak strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu.

W drugą połowę lepiej weszło Lazio. Przed szansą stanął Immobile, ale nie trafił w bramkę. W 60. minucie Napoli wyszło na prowadzenie. W pole karne zagrał Hysaj, świetnie odegrał Alan, a Insigne fantastycznym strzałem zdjął pajęczynę z bramki.

Lazio próbowało odpowiedzieć. Na strzał zdecydował się Alberto, ale świetnie w bramce spisał się Karnezis, natomiast sędzia odgwizdał spalonego, na którym był napastnik gospodarzy. Napoli zaczęło bronić wyniku, a Lazio szukało swoich szans na wyrównanie. Bardzo blisko tego było już w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Acerbi główkował, a piłka odbiła się od słupka. Swojego drugiego gola mógł zdobyć Milik, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował Bastos. Arkadiusz Milik rozegrał całe spotkanie, a Piotr Zieliński został zmieniony w 85. minucie przez Marko Roga.

Lazio Rzym - SSC Napoli 1:2 (1:1)

Bramki: Immobile 24' - Milik 45+1', Insigne 60'

Lazio: Strakosha - Radu, Acerbi, Ramos Marchi (Bastos 46') - Marusic, Parolo (Cataldi 89'), Badelj (Correa 68'), Milinkovic-Savic, Caceres - Immobile, Alberto

Napoli: Karnezis - Rui, Koulibaly, Albiol, Hysaj - Zieliński (Rog 85'), Hamsik (Diawara 70'), Allan - Insigne (Mertens 76'), Milik, Callejon

Sędzia: L. Banti (Włochy)