Badminton - Bulgarian International: tylko Danielak w ćwierćfinale

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 08.10.2021, 20:05

Mateusz Danielak awansował do ćwierćfinału badmintonowego Bulgarian International. Pozostali nasi reprezentanci odpadli w pierwszych dwóch rundach.

Danielak zagrał dziś dwa mecze na pełnym dystansie trzech setów. W pierwszej rundzie pierwszą partię z Meksykaninem Luisem Armando Montoyą Navarro przegrał co prawda 19:21, ale w kolejnych dwóch był już zdecydowanie górą, wygrywając do 9 i do 12. W drugim dzisiejszym meczu zagrał ze Szwedem Albinem Hjelmem. Po zaciętej, wyrównanej grze, która trwała blisko 50 minut mógł się cieszyć z awansu do ćwierćfinału. Zagra w nim z Bułgarem Danielem Nikołowem.

Joanna Podedworny dzień zaczęła od pewnej wygranej z Litwinką Samantą Golubickaite. Zwłaszcza w pierwszym secie Polka była zdecydowanie lepsza od rywalki. Niestety w walce o ćwierćfinał surową lekcję badmintona udzieliła naszej wicemistrzyni Europy U17 doświadczona i utytułowana Turczynka Ozge Bayrak. Zuzanna Jankowska w pierwszej rundzie nie dała rady innej zawodniczce znad Bosforu, Busrze Unlu.

Na II rundzie start w Sofii zakończyli Wiktor Trecki i Adrian Krawczyk. Nasza para, która tak udanie prezentowała się wczoraj, dziś stoczyła zażarty bój z Anglikami Avinashem Guptą i Brandonem Zhi Hao Yap. Mająca azjatyckie korzenie brytyjska para szalę przechyliła dopiero w końcówce trzeciego seta. Po pierwszym wydawało się, że Polacy powinni zagrać w ćwierćfinale. Przegrali też w II rundzie Dominik Kwinta i Jakub Melaniuk. Ich rywalami byli Czesi Jaromir Janacek i Tomas Svejda, rozstawieni w Bułgarii z jedynką.

Z trzech polskich mikstów najlepiej spisali się Wiktor Trecki i Magdalena Świerczyńska, którzy w I rundzie rozbili Bułgarów Evgeni Uzunowa i Katoyaną Nalbantovą. W drugiej rundzie jednak natrafili na świetnie dysponowanych Malezyjczyków Lim Tze Jian i Wong Kha Yan. Azjatyccy rywale wygrali w dwóch setach. W pierwszych meczach w Sofii smaku porażki zaznali Krawczyk z Podedworny i Szymon Stokfisz z Karoliną Władzińską.

Wyniki Polaków

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.