Tenis - Indian Wells: ekspresowe zwycięstwo Igi Świątek
si.robi/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 08.10.2021, 21:38

Iga Świątek (4. WTA) w świetnym stylu pokonała Petre Martic (45. WTA) 6:1, 6:3 w drugiej rundzie turnieju Indian Wells. Rozstawiona z czwórką Polka nie dała rywalce najmniejszych szans i zakończyła starcie w nieco ponad godzinę. W trzeciej rundzie rywalką Igi będzie Weronika Kudiermietowa.

Iga kapitalnie rozpoczęła mecz, oddając swojej rywalce ledwie dwa punkty w pierwszych trzech gemach seta. Następnie obie tenisistki stoczyły zaciętą walkę w czwartym gemie, w którym Świątek raz jeszcze przełamała Martic i po chwili prowadziła już 5:0. W szóstym gemie Petra w końcu wygrała jednego gema, ale Polka szybko odpowiedziała i zakończyła pierwszego seta. Druga odsłona rozpoczęła się dokładnie tak samo, czyli od szybkiego prowadzenia Igi 3:0. W dalszej fazie seta rywalka starała się podjąć walkę, ale Iga Świątek była tego dnia za mocna i ostatecznie wygrała odsłonę 6:3.

Iga Świątek (POL) [2] - Petra Martic (CRO) 6:1, 6:3