Tenis - Indian Wells: deblowa porażka Huberta Hurkacza
sirobi 2019

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 08.10.2021, 21:30

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime odpadli w pierwszej rundzie gry podwójnej podczas turnieju Indian Wells. Polak i Kanadyjczyk po decydującym secie ulegli parze Rohan Bopanna oraz Denis Shapovalov.

Nie najlepiej turniej w grze podwójnej zainaugurowali Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime. Polsko-kanadyjski duet nie radził sobie z własnym serwisem, a także w gemach, w których podawali przeciwnicy. Zwycięzcy ubiegłorocznego turnieju rangi ATP 1000 w Paryżu, trzykrotnie przegrali własne podanie, w wyniku czego Rohan Bopanna i Denis Shapovalov wygrali pierwszą odsłonę 6:1.

W drugiej partii odwróciły się role, a od samego początku na korcie przodowali Polak z Kanadyjczykiem. Hurkacz oraz Auger-Aliassime wygrali osiem z pierwszych dziewięciu punktów i zagwarantowali sobie dwugemowe prowadzenie. W kolejnym etapie tego seta, po raz drugi indyjsko-kanadyjski debel stracił serwis, a chwilę później stan meczu wyrównali Hurkacz i Auger-Aliassime.

Kluczowy o losach awansu do drugiej rundy okazał się super tie-break. W decydującej odsłonie doświadczony Indyjczyk u boku Shapovalova objęli prowadzenie już na samym początku, a z każdą wymianą uwidoczniała się przewaga duetu Bopanna, Shapovalov. W tej części meczu Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime byli bezradni na poczynania swoich przeciwników, a łącznie w tej partii wygrali cztery punkty.

Rohan Bopanna/Denis Shapovalov (IND/CAN) - Hubert Hurkacz/Felix Auger-Aliassime (POL/CAN) 6:1, 2:6, 10:4