Piłka nożna - eliminacje MŚ: remisowo w Stambule

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 08.10.2021, 22:44

Podziałem punktów zakończył się mecz na szczycie grupy G eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Z remisu zadowoleni są bardziej Norwegowie, którzy dzisiejszych swoich gospodarzy, Turków, w tabeli nadal wyprzedzają o punkt.

Już w szóstej minucie Norwegowie popełnili potrójny błąd. Najpierw jeden z pomocników stracił piłkę w środku pola, po czym zaczął zachowywać się, jakby stracił obie nogi. Kiedy swój dość marny teatrzyk zakończył, piłka już trzepotała w bramce Nylanda. Po zdarzeniu w środku pola Norwegowie mieli kontrolą nad piłką, ale Hanche-Olsen stracił ją ponownie, Yilmaz zwiódł w polu karnym jeszcze jednego obrońcę, po czym wyłożył piłkę Akturkoglu, który z 3. metrów wbił futbolówkę do bramki. Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale żadna z drużyn nie zdołała stworzyć sytuacji czystej do zdobycia bramki. Na boisku nie działo się wiele, nawet fauli było jak na lekarstwo. Aż tu w w 41. minucie rzut rożny wykonywany przez Norwegów został zamieniony w bramkę, której autorem był Thorstvedt. Sędziowie jeszcze sprawdzali, czy nie było spalonego, ale ostatecznie Felix Brych wskazał na punkt środkowy.

Powiedzieć, że druga połowa nie była wielkim widowiskiem, to nie powiedzieć nic. Turcy próbowali odzyskać prowadzenie, Norwegowie nie wyglądali na zmartwionych remisem, więc raczej się bronili, z rzadka kontratakując. Gra się też zaostrzyła, fauli było zdecydowanie więcej niż w pierwszych 45 minutach, co za tym idzie, pojawiły się też żółte kartoniki. Im bliżej było końca, tym goście coraz bardziej "szanowali piłkę", czyli po prostu grali na czas. Sporo zmian, no i mieliśmy taki rwany, chaotyczny mecz. Stuprocentowych okazji do bramki nie było, mecz zakończył się podziałem punktów.

Turcja - Norwegia 1:1 (1:1)
Bramki: Akturkoglu 6' - Thorstvedt 41'

Turcja: Cakir - Celik, Aziz (69 Ayhan), Demiral, Erkin - Under (70 Antalyah), Ozdemir (70 Yazici), Tufan (58 Kutlu), Calhanoglu - Yilmaz, Akturkoglu (84 Karaman)
Norwegia: Nyland - Meling, Hanche-Olsen, Strandberg, Pedersen (85 Ryerson) - Thorsby, Thorstvedt (75 Berisha), Berg (75 Aursners), Elyounoussi, Odegaard - Hauge (74 Daehli)

Żółte kartki: Ozdemir, Yazici, Ayhan - Thorsby

Sędziował: Felx Brych (Niemcy)

W innych meczach tej grupy Holandia wygrała z Łotwą 1:0, a Czarnogóra z Gibraltarem 3:0. W tabeli Holendrzy mają 16 punktów, wyprzedzają Norwegów (14), Turków (12) i Czarnogórców (11).

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.