Hokej - kwalifikacje do IO: wysoka wygrana Polek!

• Dodał: Agnieszka Musiał
  • Data publikacji: 08.10.2021, 22:06

Kolejne świetne spotkanie Polek! Biało-Czerwone ograły Meksyk 8:1 na turnieju prekwalifikacyjnym do zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Polki od początku zdominowały spotkanie z Meksykankami. W pierwszych 20 minutach meczu trafiły aż pięciokrotnie, dwa razy w przewadze. Gorzej poszła środkowa część - gole oglądaliśmy dopiero pod jej koniec. W tym czasie trafiły również przeciwniczki. Honorowego gola dla Meksyku zdobyła Claudia Tellez.

Wynik meczu w czwartej minucie otworzyła Joanna Strzelecka. Punktowała jeszcze Wiktoria Sikorska,  Ewelina Czarnecka, Magdalena Łąpieś. Dwukrotnie bramkarkę Meksyku pokonała Kamila Wieczorek i Klaudia Chrapek.

Przed Polkami ostatnie spotkanie w niedzielę z również niepokonanymi Holenderkami. Tylko wygrane awansują do ostatecznego etapu kwalifikacji olimpijskich.

Polska - Meksyk 8:1 (5:0, 1:1, 2:0)