El. Euro U-21: dreszczowiec na Węgrzech, wracamy z punktem

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 08.10.2021, 23:20

Polscy piłkarze do lat 21 w swoim trzecim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy zremisowali w Szegedzie z Węgrami - 2:2. Po tym meczu zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy "A", za Niemcami i Izraelem.

Trudno było wskazać przed tym meczem wyraźnego faworyta, ale już od pierwszych minut to Polacy dominowali na boisku. Stwarzali mnóstwo okazji do zdobycia gola, jednak piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki Krisztiana Hegyi'ego. Węgrzy zaś za bardzo nie istnieli i pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron, a dokładnie po upływie 180 sekund, to gospodarze zadali dość niespodziewany cios. Csaba Bukta podał futbolówkę do Andrasa Nemetha, a ten posłał ją wprost do bramki Filipa Majchrowicza. Odpowiedź Biało-czerwonych nadeszła po nieco ponad godzinie gry. Szwedzki arbiter dopatrzył się przewinienia w szesnastce i podyktował rzut karny, który na gola pewnie zamienił Adrian Benedyczak. Gra była bardzo wyrównana, ale to jeszcze nie był koniec emocji. Na niespełna dziesięć minut przed końcem Polacy wyszli na prowadzenie. Po akcji dwóch rezerwowych - podającego Konrada Gruszkowskiego i strzelającego Marcela Wędrychowskiego było - 2:1. Węgrzy nie złożyli jednak broni i do samego końca dążyli do wyrównania. Udało im się to w szóstej minucie doliczonego czasu gry, gdy ponownie trafił Nemeth, ratując swojej drużynie punkt. Oba zespoły kończyły spotkanie w osłabieniu, po tym jak nerwów na wodzy nie utrzymali Samuel Major oraz Michał Skóraś.

Węgry - Polska 2:2 (0:0)

Bramki: 48', 90+5' Nemeth - 61' (k.) Benedyczak, 81' Wędrychowski

Węgry: Hegyi - Varju, Mocsi, Csoka, Kerkez (82' Komaromi) - Barath, Csonka (67' Major), Bukta (87' Kiss), Szendrei, Skribek (82' Barany) - Nemeth

Polska: Majchrowicz - Karbownik, Kiwior (76' Gruszkowski), Bejger, Nawrocki - Kamiński, Poręba, Bogusz (71' Wędrychowski) - Marchwiński, Benedyczak (71' Szymczak), Skóraś

Żółte kartki: 78' Varju, 90' Csoka, 90+4' Mocsi - 31' Bogusz, 71' Skóraś

Czerwone kartki: 90+2' Major - 90' Skóraś (druga żółta)

Sędziował: Glenn Nyberg (Szwecja)