Koszykówka: Pierwsze starcie dla BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 10.05.2018, 23:18

Energa Basket Liga wkracza w decydującą fazę. W pierwszym meczu półfinałowym BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonała - po wyrównanym meczu - Polski Cukier Toruń 82:76.

Początek spotkania był bardzo chaotyczny, co przełożyło się na niską skuteczność obydwu ekip. Po czterech minutach to zespół z Torunia był na prowadzeniu 6:0. Gospodarze wzięli się za odrabianie strat i ostatecznie po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał remis 17:17.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Co prawd,a lepiej zaczęli ją zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego, ale mimo skutecznych akcji Aarona Johnsona i Michała Chylińskiego nie potrafili osiągnąć przewagi. Głównie było to zasługą świetnie dysponowanego Cheikha Mbodja, który otrzymywał większość podań od kolegów. To jego punkty ustaliły wynik pierwszej połowy na remis 41:41.

Po zmianie stron dalej toczyła się wyrównana walka. Żadna ekipa nie była w stanie odskoczyć na kilka punktów. Mbodj dwoił się i troił. Trafiał zarówno spod kosza, jak i z linii rzutów wolnych. Wciąż jednak grający zespołowo gospodarze trzymali kontakt. Bardzo dobry fragment w końcówce trzeciej kwarty zanotował Stephane Holt, dzięki któremu na ostatnią część to Ostrowianie wychodzili z minimalną przewagą. Taki wynik oznaczał emocje do samego końca.

Mimo trójki Torunian na otwarcie czwartej kwarty, do głosu natychmiastowo doszli gospodarze. Celnymi rzutami zza łuku popisali się Grzegorz Surmacz oraz Nikola Marković i było już 75:67. Podopieczni Dejana Michevca walczyli do końca. Zbliżyli się nawet na trzy oczka w 40. minucie spotkania. Waleczność jednak nie wystarczyła. Wygraną BM Slam Stali zapewnił sytuacyjnym rzutem za dwa punkty Mateusz Kostrzewski.

Niewątpliwym bohaterem spotkania był podkoszowy ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego - Marković. Serb zanotował aż 19 punktów i poprowadził swoją ekipę do niezwykle ważnego zwycięstwa. Kluczem do sukcesu dla tej drużyny była także dobra gra rezerwowych, którzy zdobyli ponad połowę dorobku zespołu. Nieco w cieniu pozostał fantastyczny występ Mbodja (27 punktów i 6 zbiórek). Środkowy Torunian nie miał niestety wsparcia wśród kolegów z drużyny, zwłaszcza Karola Gruszeckiego i Aarona Cela.

Mecz numer dwa zostanie rozegrany w sobotę 12 maja o godzinie 20:00.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń 82:76 (17:17, 24:24, 24:21, 17:14)

BM Slam Stal: Nikola Marković 19, Mateusz Kostrzewski 13, Aaron Johnson 12, Stephen Holt 9, Marc Carter 9, Michał Chyliński 8, Szymon Łukasiak 4, Adam Łapeta 3, Grzegorz Surmacz 3, Jure Skifić 2, Łukasz Majewski 0, Tomasz Ochońko 0.

Polski Cukier: Cheikh Mbodj 27, Glenn Cosey 15, Łukasz Wiśniewski 9, Krzysztof Sulima 8, D.J. Newbill 6, Aaron Cel 4, Karol Gruszecki 3, Bartosz Diduszko 2, Aleksander Perka 2, Tomasz Śnieg 0.