Zapasy - MŚ: mamy trzeci medal! Sahakhyan brązowy

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 08.10.2021, 22:57

Gevorg Sahakyan zdobył brązowy medal rozgrywanych w Oslo mistrzostw świata w zapasach. To trzeci krążek Polaków na tym czempionacie, pierwszy w stylu klasycznym.

Zawodnik GKA Cartusia swoim medalem sprawił miły prezent Andrzejowi Wrońskiemu, który obchodził dziś urodziny. Mistrz olimpijski z Seulu i Atlanty na pewno cieszy się, że polskie zapasy wracają na światowe salony. Po medalu olimpijskim Tadeusza Michalika w Oslo na podium stawali Magomedmurad Gadżijew, Katarzyna Krawczyk, a teraz Sahakyan, który walczy w stylu klasycznym. Polak ormiańskiego pochodzenia wczoraj w pierwszej walce pewnie wygrał z reprezentantem Francji, Ibrahimem Ghanem, jednak w ćwierćfinale mistrzowskiego turnieju musiał przełknąć gorycz porażki, ulegając młodemu Rosjaninowi Sergiejowi Kutuzowi. Dzięki awansowi swojego pogromcy do finału Sahakyan mógł powalczyć w repasażach i okazał się w nich niepokonany. Najpierw wygrał z Mołdawianinem Valentinem Peticem, a w małym finale kategorii do 72 kilogramów okazał się lepszy od Turka Cengiza Arslana i stanie na najniższym stopniu podium czempionatu globu.

Gorzej wiodło się dziś dwóm innym naszym reprezentantom. Gerard Kurniczak (97 kg) w pojedynku eliminacyjnym 4:0 wygrał z Japończykiem Yuta Nara, lecz w 1/8 finału doznał kontuzji i nie był w stanie dokończyć walki z Gruzinem Giorgi Malia. Natomiast Rafał Krajewski (130 kg) przegrał 3:5 z Turkiem Osmanem Yildirim.Pogromcy Polaków nie awansowali do finałów swoich kategorii, więc ani Kurniczaka, ani Krajewskiego nie zobaczymy już na matach w Oslo.

Wyniki dzisiejszych kategorii

55 kg

1. Ken Matsui (Japonia)
2. Emin Seferszajew (Rosja)
3. Nugzari Tsurtsumia (Gruzja) i Ekrem Ozturk (Turcja)

72 kg
1. Malkhas Amoyan (Armenia)
2. Siergiej Kutuzow (Rosja)
3. Gevorg Sahakyan (Polska) i Kristupas Sleiva (Litwa)

77 kg
1. Roman Własow (Rosja)
2. Sanan  Sulejmanow (Azerbejdżan)
3. Mohammadali Geraei (Iran) i Roland Schwarz (Niemcy)
---
25. Patryk Bednarz

82 kg
1. Rafig Husejnow (Azerbejdżan)
2. Burhan Ajkbudak (Turcja)
3. Adian Akijew (Rosja) i Pejman Poshtam (Iran)
---
7. Edgar Babajan

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.