EBL: GTK Gliwice deklasuje PGE Spójnie Stargard w meczu 6. kolejki

• Data publikacji: 09.10.2021, 17:16

W pierwszym sobotnim spotkaniu szóstej kolejki Energa Basket Ligi GTK Gliwice nie dały najmniejszych szans PGE Spójni Stargard, deklasując przyjezdnych 110:70. Dla gliwiczan jest to drugie zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu zrównali się bilansem ze Spójnią. Kapitalne spotkanie rozegrał Jabarie Hinds, zdobywca 30 punktów, 5 zbiórek oraz 11 asyst.

Spotkanie zapowiadane było jako wyrównane starcie ekip z dolnej części tabeli. Tymczasem już pierwsze minuty pokazały, że goście mają przed sobą piekielnie trudne zadanie. W ciągu pierwszych siedmiu minuty Spójnia uzbierała ledwie pięć oczek, co przy dwudziestu pięciu punktach po stronie gospodarzy wypadało strasznie blado. Świetnie w mecz wszedł Matthew Williams, który w tym czasie trafił już trzy próby zza łuku. W kolejnych minutach podopieczni trenera Marka Łukomskiego zaczęli nieznacznie odrabiać straty, dzięki czemu w połowie drugiej kwarty zbliżyli się do rywali na dziesięć oczek. Końcówka połowy należała jednak do GTK i to gospodarze schodzili na przerwę w lepszych nastrojach, prowadząc 51:36.

Druga połowa rozpoczęła się od serialu punktowego zawodników trenera Matthiasa Zollnera. Gliwiczanie wygrali pierwsze cztery minuty 15:5, wyraźnie odskakując od przeciwników i praktycznie zapewniając sobie wygraną w tym meczu. Od tego czasu GTK miał całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, a po trzeciej kwarcie prowadził 81:52. W takiej sytuacji na ostatnie dziesięć minut swoje szanse otrzymali rezerwowi obu zespołów, a wynik nie uległ już znaczącej zmianie. GTK Gliwice zdeklasowały PGE Spójnie Stargard 110:70 i zrównały się rywalami w tabeli ligowej.

GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 110:70 (29:16, 22:20, 30:16, 29:18)

GTK: Hinds 30, Stumbris 22, Put 19, Williams 16, Wiśniewski 10, Ramstedt 7, Adamczak 4, Szymański 2, Busz

Spójnia: Szymkiewicz 19, Neal 12, Gray 12, Boykins 12, Zohore 8, Młynarski 3, O'brien 2, Śnieg 2, Szmit, Grudziński, Zając