EBL: pewna wygrana Czarnych Słupsk ze Śląskiem Wrocław

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 09.10.2021, 19:44

W 6. kolejce Energa Basket Ligi drużyna Czarnych Słupsk podejmowała Śląska Wrocław. Gospodarze wrócili tym samym na zwycięską ścieżkę i zanotowali piątą wygraną w sezonie. Bohaterem meczu został Lewis Beech III, który zdobył 25 punktów.

Gospodarze budowanie swojej przewagi rozpoczęli już od pierwszej syreny. Wynik otworzył Lewis Beech III, zamieniając dwa rzuty osobiste na punkty. Po chwili swoje dołożył z akcji Mikołaj Witlińśki, a na koniec kwarty Czarni Słupsk prowadzili już 27:21. Druga odsłona mogła zwiastować emocje, kiedy Śląsk przegrywał zaledwie jednym oczkiem po skutecznej akcji Cyrila Langevine'a, ale odpowiedź gospodarzy byłą natychmiastowa i po 20 minutach gry Czarni Słupsk prowadzili 48:40.

Trzecia kwarta była kolejną, w której błędy gości doskonale wykorzystywali gospodarze, nie pozwalając im na zbyt wiele na swojej połowie. Na parkiecie wciąż błyszczał Lewis Beech, a przewaga rosła. Przed decydującą rozgrywką Czarni prowadzili już 70:56 i niewiele wskazywało na emocje w końcówce. Choć w czwartej kwarcie nieznacznie lepsi okazali się goście, to drużyna Mantasa Cesnauskisa nie wypuściła zwycięstwa z rąk i ostatecznie Czarni pokonali Śląska 89:79.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - WKS Śląsk Wrocław 89:79 (27:21, 21:19, 22:16, 19:23)

Czarni Słupsk: Beech III 25, Garrett 15, Jankowski 14, Klassen 13, Musiał 8, Young 6, Słupiński 4, Witliński 4, Kulikowski 0

Śląsk Wrocław: Dziewa 17, Kanter 16, Justice 14, Kolenda 12, Jovanović 8, Langevine 5, Karolak 4, Gabiński 3, Gordon 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.