Ekstraklasa piłki wodnej: AZS UW gromi na inaugurację

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 09.10.2021, 21:28

Obrońca tytułu, drużyna AZS Uniwersytet Warszawski, udanie zainaugurowała nowy sezon ekstraklasy piłki wodnej, wysoko wygrywając na własnym basenie z UKS Neptun Uniwersytet Łódzki.

W poprzednim sezonie drużyny znajdowały się na przeciwległych biegunach ekstraklasy. Warszawianie w pięknym stylu, jako beniaminek, sięgnęli po tytuł mistrzowski, natomiast łodzianie dopiero po barażach utrzymali status drużyny ekstraklasowej. Nietrudno było więc wskazać faworyta meczu, szczególnie że AZS się wzmocnił i zdobył spore międzynarodowe doświadczenie, grając niedawno w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Mecz od pierwszych minut przebiegał pod dyktando warszawian, którzy raz po raz trafiali do siatki rywali. Łodzianie przedostawali się w strefę obronną AZS rzadko, a jeśli już to im się udawało, to byli nieskuteczni. Po ośmiu minutach na tablicy wyników widniał wynik 9:1 i raczej jasne było, że komplet punktów pozostanie w Warszawie. W kolejnych kwartach przewaga mistrzów Polski rosła, ale nie była aż tak miażdżąca. Goście pokusili się o kilka bramek, ale zbliżyć się do przeciwników nie mieli najmniejszych szans.

Ostatecznie AZS wygrał z akademickimi rywalami 26:5, pokazując, że w tym sezonie cel ma jeden - obrona mistrzowskiego tytułu i budowanie drużyny, która za rok poważniej zaistnieje na europejskich basenach.

W drugim meczu pierwszej kolejki ekstraklasy też mieliśmy jednostronne widowisko. Łukosz WTS Polonia Bytom rozgromił Arkonię Szczecin 29:5 i został pierwszym liderem rozgrywek. Jutro zagrają Box Logistics Waterpolo Poznań i Chećko Brukarstwo Alf Gorzów Wielkopolski.

1. kolejka ekstraklasy piłki wodnej:

AZS Uniwersytet Warszawski - UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 26:5

Łukosz WTS Polonia Bytom - Arkonia Szczecin 29:5

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.