Dart - World Grand Prix: wielki triumf Jonny'ego Claytona
Sven Mandel / CC-BY-SA-4.0/Wikimedia Commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 09.10.2021, 23:01

W walijskim finale Jonny Clayton w wielkim stylu pokonał Gerwyna Price'a 5:1 i został zwycięzcą World Grand Prix.

Spotkanie rozpoczęło się od przełamania ze strony Gerwyna Price'a, jednak jak się później okazało, był to jedyny wygrany leg mistrza świata w pierwszym secie. W kolejnych legach Clayton wszedł na wyższy poziom, a Price miał problemy z początkowymi podwójnymi. Price miał jeszcze szanse na wyrównanie stanu seta, ale pomylił się na double 18, a później double 9, co wykorzystał Jonny Clayton, który wyszedł na prowadzenie. W drugiej partii trwał festiwal skuteczności Claytona na startowych podwójnych, który za każdym razem po powrocie z pierwszej przerwy udanie rozpoczynał lega od double 16. To przełożyło się na jego szybkie prowadzenie 2:0 w drugim secie. Price jeszcze zdążył powrócić do stanu 2:2, ale Clayton potwierdził swoją klasę i wygrał także drugą partię.

Po kolejnej przerwie pogromca Krzysztofa Ratajskiego wciąż prezentował bardzo wysoki poziom gry. Price, co prawda zaczął dorównywać poziomem swojemu rodakowi, ale to Clayton był lepszy w najważniejszych momentach, zaliczając między innymi "big fisha", co dało mu zwycięstwo w kolejnym secie i bardzo komfortową sytuację. W czwartym secie już wydawało się, że Jonny Clayton jeszcze bardziej powiększy przewagę nad Price'm, ponieważ prowadził już 2:0, ale mistrzowi świata udało się wskoczyć na wyższy poziom i wygrał trzy kolejne legi oraz miał pierwszego seta na swoim koncie. Piąta partia była jedną ze słabszych w meczu, ale znów lepiej zaprezentował się Clayton, który zdobył kolejnego seta, po zakończeniu ostatniego lega z 110 punktów. W ostatnim secie obaj zawodnicy grali już na bardzo dużym luzie, ponieważ już praktycznie pewnym było to, że World Grand Prix padnie łupem Jonny'ego Claytona i tak też się stało, który mecz zakończył, rzucając 116 punktów. Dla Walijczyka jest to kolejny duży triumf w tym roku, po wygraniu Masters oraz Premier League.