EBL: Stal wygrała w Dąbrowie Górniczej

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 09.10.2021, 22:20

Stal Ostrów Wielkopolski pokonał w wyjazdowym spotkaniu MKS Dąbrowę Górniczą 112:96. Stal dzięki wygranej wskoczyła w tabeli na 6. lokatę.

Obie drużyny przed rozpoczęciem spotkania znajdowały się w dolnej części tabeli. Jednak zarówno gospodarze jak i goście mogli liczyć na awans do pierwszej ósemki w przypadku wygranej. Nieznacznym faworytem spotkania wydawali się być przyjezdni, którzy zajmowali w tabeli 9. miejsce przed rozpoczęciem meczu. Zespół z Dąbrowy grał jednak u siebie i nie zamierzał łatwo się poddawać.

Miejscowi rozpoczęli spotkanie od dwóch skutecznych akcji, dzięki którym obejmowali prowadzenie. Niestety dla nich, były to jedyne pozytywne momenty tego spotkania. Od stanu 5:3 dla gospodarzy, ekipa Stali przejęła inicjatywę i pewnie panowała nad boiskowymi wydarzeniami. Fenomenalna skuteczność pozwoliła im zdobyć w pierwszej kwarcie 39 punktów i objąć prowadzenie różnicą trzynastu punktów. W drugiej kwarcie goście spuścili nieco z tonu jednak w dalszym ciągu nie pozwalali rywalom nawet na moment zbliżyć się do wyrównania, a powiększyli więc swoją przewagę o kolejne cztery punkty. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 62:45 dla przyjezdnych.

W trzeciej kwarcie gracze Stali znów podkręcili nieco tempo i dzięki zdobyciu 28 punktów w tej części gry odskoczyli rywalom o kolejnych pięć "oczek". Całkowita dominacja w meczu pozwoliła ekipie przyjezdnych na wpuszczenie rezerwowych na ostatnie minuty spotkania. W wyniku zmian gospodarze zdołali zniwelować stratę do rywali, urwali im jednak jedynie sześć punktów i w efekcie ponieśli dość dotkliwą porażkę. Stal Ostrów Wielkopolski pokonała więc MKS Dąbrowę Górniczą 112:96 i wskoczy w tabeli na 6. lokatę, ekipa gospodarzy będzie zajmowała z kolei 10. miejsce. W meczu ciężko wyróżnić indywidualnie, któregoś z zawodników, ponieważ ekipa przyjezdnych zaprezentowała bardzo dobrą drużynową grę, w której w duży udział mieli niemal wszyscy gracze drużyny.

MKS Dąbrowa Górnicza - Stal Ostrów Wlkp. 96:112 (26:39, 19:23, 23:28, 28:22)

Stal: Kulig 20, Palmer 17, Mokros 15, Young 15, Andersson 13, Drechsel 7, Florence 5, Nawrot, Pluta, Wadowski

MKS: Małgorzaciak 18, Brenk 14, Sobin 14, Mijovic 12, Moore 12, Czujkowski, Haney, Nowakowski, Piechowicz