Udana inauguracja FC Barcelony

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 19.08.2018, 00:10

Na inaugurację sezonu broniąca tytułu FC Barcelona pokonała Deportivo Alaves 3:0. Bohaterem spotkania został autor dwóch trafień Leo Messi.

Przed początkiem dzisiejszego spotkania piłkarze Deportivo Alaves zrobili szpaler dla obrońców mistrzowskiego tytułu. Mecz inaugurujący sezon 2018/19 dla obydwu ekip był też specjalny dla Luisa Suareza ze względu na jubileusz. Mianowicie urugwajski snajper po raz 200. założył trykot Blaugrany w oficjalnym meczu.

FC Barcelona rozpoczęła pojedynek z Alaves jak na faworyta przystało. Już w 3. minucie wynik mógł otworzyć Leo Messi, który nie wykorzystał świetnego podania Ivana Rakitica. Z minuty na minutę ataki Blaugrany nabierały rozpędu, a zasługa w tym Argentyńczyka. Zdobywca pięciu Złotych Piłek doskonale dyrygował poczynaniami ofensywy swojej drużyny. Po jego akcjach bramki powinni zdobyć m. in. Suarez i Jordi Alba. Sam Messi również był bliski pokonania golkipera rywali. W 37. minucie piłka po jego strzale z rzutu wolnego wylądowała jednak na poprzeczce. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Camp Nou nie zobaczyli ani jednej bramki.

Po zmianie stron obraz gry nie zmieniał się. Ernesto Valverde zdecydował się wpuścić na boisko Phillipe Coutinho, co w kontekście całego meczu okazało się "strzałem w dziesiątkę". Piłkarze FC Barcelony wciąż atakowali i dopięli swego w 64. minucie. Leo Messi popisał się sprytnym strzałem z rzutu wolnego, nie dając szans na interwencję Pacheco. W kolejnych minutach bramkarz Deportivo świetnie interweniował przy strzałach Suareza i Coutinho. Brazylijczyk zrehabilitował się za niewykorzystaną szansę w 83. minucie. Minął wówczas jednego z obrońców i skutecznym strzałem z okolicy 15. metra podwyższył rezultat na 2:0. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił niezawodny Messi. Bohater dzisiejszego meczu zabawił się z obroną rywali i uderzył tuż przy słupku bramki zespołu z Alaves.

FC Barcelona w drugiej kolejce zagra na wyjeździe z beniaminkiem Primera Division - Real Valladolid. Zespół z Alaves czeka natomiast trudny mecz z Betisem Sevilla. Oba mecze w przyszłą sobotę.

FC Barcelona - Deportivo Alaves 3:0 (0:0)

64', 90+2' Messi, 83' Coutinho