Hokej - kwalifikacje IO: historyczny awans Polek

• Data publikacji: 10.10.2021, 14:30

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie kobiet awansowała do ostatniej rundy kwalifikacji olimpijskich. Polki wygrały turniej w Bytomiu, pokonując w decydującym meczu 3:2 Holenderki. Gospodynie odwróciły losy spotkania z 0:2 w ostatnich minutach.

W decydującym meczu o awansie do kolejnej fazy kwalifikacji spotkały się reprezentacje Polski i Holandii. W poprzednich spotkaniach obydwa zespoły pewnie wygrały z Turcją i Meksykiem. Holenderki pokonały Turczynki nawet 23:0. W "finałowym" starciu turnieju w Bytomiu nie padło aż tyle bramek. Po pierwszej tercji był bezbramkowy remis. Reprezentantki naszego kraju nie wykorzystały trzech przewag liczebnych.

W drugiej części gry z przewagi skorzystały hokeistki z Holandii. W 25. minucie meczu wynik otworzyła Isabelle Schollaardt po podaniu Zoe Barbier. W tym momencie na ławce kar siedziała Ida Talanda. Na dziesięć minut przed końcem meczu bramkę na 2:0 zdobyła Michelle Noe, przybliżając zespół gości do awansu. Polki przed własną publicznością nie złożyły broni. Trzy minuty później kontaktowego gola strzeliła Karolina Późniewska. Dosłownie minutę po tym trafieniu asystowała przy bramce Wiktorii Sikorskiej. Polki szybko doprowadziły do remisu, ale to nie było ich ostatnie słowo. W 55. minucie trafienie zanotowała Klaudia Chrapek i było 3:2. W końcówce Holenderki mocno nacierały, na dodatek w przewadze. Jednak nie zdołały pokonać dobrze dysponowanej Martyny Sass.

Polskie hokeistki zakończyły turniej w Bytomiu z kompletem zwycięstw. Tym samym wywalczyły historyczny awans do decydującej fazy kwalifikacji olimpijskich. W listopadzie nasze zawodniczki zagrają o awans do Pekinu w jednym z trzech mocno obsadzonych turniejach, które odbędą się w Czechach, Niemczech i Szwecji.

Polska - Holandia 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)