Liga Narodów UEFA: Włochy - Belgia [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 10.10.2021, 13:54

Koniec Ligi Narodów UEFA 2020-21 zbliża się wielkimi krokami. Zanim poznamy zwycięzce obecnej edycji, najpierw czeka nas przystawka przed daniem głównym - mecz o brąz. Reprezentacja Włoch, która w półfinale uległa Hiszpanom 1:2 zmierzy się z Belgami, którzy przegrali 2:3 z Francją w dramatycznych okolicznościach. Która z drużyn załapie się na podium? Mecz na turyńskim Allianz Stadium rozpocznie się już o 15:00!

Włochy - Belgia 2:1

Relacja na żywo

2:1 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live i zapraszamy na finałowe spotkanie pomiędzy Hiszpanią a Francją - już o 20:45!

2:1 Belgowie obudzili się z letargu zdecydowanie za późno. Końcówka była emocjonująca, natomiast Włosi kontrolowali znaczną część spotkania i zasłużenie wygrali.

2:1 Koniec widowiska w Turynie! Włosi z brązowym medalem!

2:1 Sędzia doliczył cztery minuty gry.

2:1 A jednak! Gol dla Belgii! Akcja rezerwowych! Kevin de Bruyne wzorowo wyprowadził kontratak i zagrał do Charlesa de Ketelaere, który umiejscowił piłkę w siatce, strzelając pomiędzy nogami Donnarumy!

2:0 Ostatnie 5 minut podstawowego czasu gry. Nie wygląda na to, aby Belgia była w stanie podnieść się z kolan.

2:0 Belgowie mają dzisiaj pecha! Carrasco strzelał z bardzo dogodnej pozycji, nie miał przed sobą żadnego obrońcy, ale mimo to piłka obiła słupek bramki!

2:0 Włosi zbyt długo zastanawiali się jak sfinalizować akcję przebiegającą w polu karnym. Ostatecznie "wywalczyli" jedynie rzut rożny.

2:0 Druga próba piłkarza Manchesteru City zakończona z tym samym skutkiem.

2:0 Kevin de Bruyne skutecznie zablokowany przez niebieski mur.

2:0 Belgia próbuje najprostszych środków do dostania się pod bramkę rywali, ale ich długie podania cały czas są przecinane przez czujną włoską defensywę.

2:0 Co za interwencja Gianluigi'ego Donnarummy! Bramkarz PSG obronił strzał Alderweirelda z okolic 10 metra!

2:0 Niewidoczny dzisiaj Raspadori kończy swój udział w meczu. Z ławki wchodzi Moise Kean.

2:0 Egzekutorem Berardi i mamy gola! Thibaut Courtois miał piłkę na ręce ale siła strzału byłą zbyt silna.

1:0 Arbiter pewny swojej decyzji. Analiza VAR nic tutaj nie zmienia.

1:0 Sędzia wskazuje na jedenasty metr! W polu karnym Belgów faulowany był Chiesa. Autorem przewinienia Toby Alderweireld.

1:0 Druga poprzeczka Belgów! Tym razem po strzale Batshuayi'ego z ostrego konta!

1:0 Podwójna zmiana w szeregach Belgów. Youri Tielemans i Alexis Saelemaekers opuszczają plac gry. W ich miejsce pojawiają się Kevin de Bruyne i Charles de Ketelaere.

1:0 Mistrzowie Europy nadal nacierają - Thibaut Courtois musiał interweniować przy bardzo silnym dośrodkowaniu.

1:0 Póki co Belgowie nie reagują na straconą bramkę. Nie są w stanie odzyskać kontroli nad spotkaniem i są dominowani.

1:0 W przeciwieństwie do przegranego półfinału, tym razem to Belgowie będą musieli gonić wynik.

1:0 Włosi otworzyli drugą część meczu z przytupem! Kolejny rzut rożny przyniósł oczekiwany rezultat. Co prawda obrońcy Belgii wybili piłkę zagraną z boku boiska, ale nie oddali zagrożenia wystarczająco daleko. Do opadającej piłki dobiegł Nicolo Barella, który nie zastanawiał się ani przez sekundę i jego strzał zakończył się fantastyczną bramką!

0:0 Kolejne 45 minut przed nami. Selekcjonerzy nie zdecydowali się na korekty w sowich drużynach.

0:0 Koniec pierwszej połowy. Obie drużyny mogły, a nawet powinny zdobyć przynajmniej jedną bramką. Zapraszamy na kontynuację relacji już za kilkanaście minut.

0:0 Chiesa mógł zakończyć pierwszą połowę z impetem! Skrzydłowy wyszedł do sytuacji sam na sam po fantastycznym podaniu od Nicolo Barelli, ale złe przyjęcie spowodowało nienajlepszy strzał. Trzeba docenić też pracę Thibaut Courtois, który zachował zimną krew.

0:0 Belowie po raz kolejny narazili się na kontratak przeciwników po źle rozegranym rzucie rożnym.

0:0 Chiesa schodzi na prawą nogę i oddaje strzał z okolic 30. metra - siła odpowiednia, celność już nie.

0:0 Twarda gra w środku pola, Arbiter pozwala jednak na kontynuację gry.

0:0 Włosi wyprowadzali bardzo obiecujący kontratak po nieudanym rzucie rożnym Belgów, ale decydujące podanie zostało przecięte przez wracającego defensroa.

0:0 Giovanni Di Lorenzo najpierw faulował, a chwilę później sam ucierpiał w jednym ze starć i potrzebował pomocy medyków.

0:0 Remis w żółtych kartkach. Po stronie włoskiej upomnienie zgarnął Giovanni Di Lorenzo.

0:0 Pół godziny spotkania za nami. Włosi próbują częściej, ale to Belgia wypracowała najniebezpieczniejszą okazję.

0:0 Berardi balansem ciała oszukał pilnującego go obrońce a następnie zagrał do Chiesy. Skrzydłowy Starej Damy zachował się nieco samolubnie i oddał strzał z przed szesnastki - piłka trafiła prosto w ręce bramkarza.

0:0 Zapachniało bramką! Petarda Alexisa Saelemaekersa trafiła w poprzeczkę!

0:0 Carrasco i znowu dośrodkowanie - tym razem z rzutu rożnego i tym razem posłane perfekcyjnie. Z główki uderzał Toby Alderweireld, ale strzał był zbyt słaby.

0:0 Włosi dwa razy utrudnili pracę defensorom Belgii. Najpierw Domenico Berardi uderzał technicznie zza pola karnego, co zmusiło Courtois do zaprezentowania pełni swoich umiejętności. Kilka minut później Giacomo Raspadori został zablokowany w bardzo dogodnej pozycji.

0:0 Kolejna wrzutka Carrasco zakończona niepowodzeniem. Drugi garnitur ofensywny Belgii póki co nie dorównuje poziomem do trójki Hazard-Lukaku-de Bruyne.

0:0 Jan Vertonghen otrzymuje pierwszą żółtą kartkę w tej rywalizacji. Rzut wolny dla Włochów nie przyniósł jednak zagrożenia.

0:0 Belgowie wyciągnęli wnioski z czwartkowej porażki - dzisiaj znacznie lepiej radzą sobie z wychodzeniem spod pressingu przeciwników i starają się prowadzić grę.

0:0 Michy Batshuayi wymanewrował obrońców przed linią pola karnego, ale strzał z dystansu nie wyglądał już tak dobrze.

0:0 Yannick Carrasco dośrodkowuje na głowę Timothy'ego Castagne'a. Strzał nie mógł zaskoczyć Gianluigi'ego Donnarummy.

0:0 Federico Chiesa przedziera się na lewą stronę pola karnego i oddaje niebezpieczny strzał na bramkę Belgów. Thibaut Courtois dobrze wszedł w mecz i dał sobie radę z uderzeniem piłkarza Juventusu, Pierwszy rzut rożny stał się faktem.

0:0 Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmiał na Allianz Stadium.

Arbitrem spotkania będzie Serb Srđan Jovanović.