PGNiG Superliga: zwycięstwo Azotów w nowej hali

• Data publikacji: 10.10.2021, 22:22

Jednym z ważniejszych wydarzeń piątej kolejki PGNiG Superligi było oficjalne otwarcie hali w Puławach. Azoty w nowym obiekcie wygrały 36:24 z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Nadal niepokonani są szczypiorniści Łomży Vive Kielce i Orlenu Wisły Płock.

Oficjalne otwarcie nowej hali w Puławach poprzedziło mecz Azotów z Piotrkowianinem, czyli trzeciej i czwartej drużyny w tabeli. Gospodarze pokazali, że dobrze się czują w "nowej rzeczywistości". Już w 13. minucie podopieczni Roberta Lisa prowadzili 10:3. Po trzydziestu minutach Azoty prowadziły 20:10. Po zmianie stron zespół z Lubelszczyzny kontrolował sytuację na parkiecie i ostatecznie wygrał 36:24. Najlepszym zawodnikiem meczu został Andrij Akimenko, który zdobył osiem bramek.

Azoty mają w tym momencie bilans 4-1. Kompletem zwycięstw mogą pochwalić się Łomża Vive Kielce i Orlen Wisła Płock. Mistrz i wicemistrz Polski pewnie wygrali w piątej kolejce z niżej notowanymi rywalami. W piątek na inaugurację serii gier zespół z Kielc "urządził sobie koncert strzelecki" w Głogowie. Vive pokonało Chrobrego 45:29. Aż dziewięć bramek zdobył powracający po kontuzji Haukur Thrastarson.

Szczypiorniści Wisły Płock wygrali w Orlen Arenie 34:21 z Zagłębiem Lubin. Na przeciwnym biegunie tabeli jest Stal Mielec. Zespół z Podkarpacia uległ na wyjeździe Gwardii Opole 17:25 i pozostaje jedyną drużyną, która w tym sezonie nie odniosła żadnego zwycięstwa.