Zapasy - MŚ: Arkadiusz Kułynycz z brązowym medalem!

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 10.10.2021, 20:42

Reprezentacja polskich zapaśników zakończy Mistrzostwa Świata - Oslo 2021 z czterema medalami. Dziś, kolejny brązowy medal dołożył nasz klasyk, Arkadiusz Kułynycz (87 kg). W decydującej batalii, Polak pokonał wyżej notowanego Węgra Istvana Takacsa 5:2 i osiągnął swój życiowy sukces.

Walka finałowa nie układała się po myśli Kułynycza. To Węgier jako pierwszy zdobył punkt, a za chwilę dołożył kolejny. Polak i tak miał nieco szczęścia, albowiem sędzia najpierw przyznał Takacsowi dwa oczka, ale ostatecznie odjął jeden dopiero po interwencji VAR-u. Niewiele zapowiadało więc, iż w drugiej odsłonie pojedynku napisze się tak piękna historia dla polskich zapasów.

Kułynycz wyszedł na drugą rundę niezwykle zmobilizowany i bardzo szybko odrobił straty. Nasz zapaśnik zdobył pięć punktów z rzędu i wcale nie zamierzał się zatrzymywać. Wywrócił przeciwnika na plecy, nie pozwolił mu wstać przez dziesięć sekund i zwyciężył przed czasem przez tusz. Radość polskiego zawodnika i polskiego obozu była olbrzymia.

Polak wygrał dziś dwa pojedynki, albowiem po wczorajszej porażce z Białorusinem Kiryłem Maskiewiczem musiał przedzierać się przez repasaże. W nich okazał się lepszy od Turka Metehana Basara 6:1, dzięki czemu mógł przystąpić do starcia z Takacsem.

Reprezentacja Polski kończy Mistrzostwa Świata - Oslo 2021 z czterema medalami. Historyczne złoto zdobył bowiem Magomedmurad Gadżijew, a brązowe medale dołożyli Katarzyna Krawczyk i Gevorg Sahakyan.