EBL: King pokonał Astorię, zwycięski debiut nowego trenera
Krzysztof Chichomski/plk.pl

• Dodał: Michał Rejterowski
  • Data publikacji: 10.10.2021, 20:35

Arkadiusz Miłoszewski może zaliczyć debiut do udanych. Szczeciński zespół pokonał Astorię Bydgoszcz, odnosząc pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w tym sezonie.

Nie był to mecz drużyn ze szczytu tabeli, choć pierwsza kwarta pozwalała odnieść takie wrażenie. Skuteczność obu zespołów stała na bardzo wysokim poziomie. Astoria w pierwszych dziesięciu minutach spotkania mogła się pochwalić trafieniem ponad 70% rzutów. Pomimo tego, gospodarze nie dali stworzyć rywalom znaczącej przewagi. Drużyna z Bydgoszczy kontynuowała świetną dyspozycję w drugiej kwarcie. Po serii czterech celnych trafień zza łuku, wyszli na 6-punktowe prowadzenie. Astoria dobrze dzieliła się piłką oraz wykazywała się większym zaangażowaniem w obronie. Drużyna ze Szczecina grała trochę chaotycznie, jednak ostatecznie po dwóch kwartach tracili zaledwie cztery punkty do rywali.

Mecz po zmianie stron to całkiem inna historia. Nowy trener poukładał defensywę gospodarzy, a także zaszczepił w koszykarzach więcej waleczności. W efekcie podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego pozwolili gościom na 24 punkty w całej drugiej połowie. Astoria popełniła 16 strat oraz została całkiem wybita z rytmu rzutowego. Świetną linijką może pochwalić się Jakub Schenk. 27-latek zaliczył statystyki na poziomie 20/3/6. Jednak tym który odpalił w najważniejszym momencie był Sherron Dorsey-Walker. Amerykanin zdobył 12 ze swoich 17 punktów w trzeciej kwarcie, dzięki czemu King zyskał dwucyfrową przewagę. Należy także wspomnieć o Filipu Matczaku który odegrał bardzo ważną rolę w poprawie defensywy gospodarzy. Matczak osiągnął współczynnik +/- na poziomie 23 co jest najlepszym wynikiem w meczu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 81:71. Po dwóch przegranych oraz zmianie trenera, szczecinianie bardzo potrzebowali tego triumfu. Aktualnie King oraz Astoria zajmują odpowiednio dziewiąte oraz dwunaste miejsce, lecz pomiędzy pierwszą a czternastą lokatą są zaledwie trzy punkty różnicy.

King Wilki Morskie Szczecin – Astoria Bydgoszcz 81-71 (23:23, 24:20, 23:13, 15:11)