Fortuna 1 Liga: Widzew dalej niezawodny w domu

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 10.10.2021, 20:30

Spotkanie 12. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Widzewem Łódź a GKS-em Jastrzębie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golach Montiniego, Guzdka oraz Danielaka dla łodzian oraz bramce Rumina dla gości padł wynik 3:1.

Przed tym meczem „GKS-iacy” znajdowali się na ostatniej 18. lokacie z siedmioma punktami na koncie. Zawodnicy „Czerwono-Biało-Czerwonych” byli zaś w zgoła odmiennej sytuacji, bowiem plasowali się na pierwszej pozycji z dorobkiem 26. „oczek”.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Spotkanie rozpoczęło się dość wyrównanie, a można nawet by powiedzieć, że to jastrzębianie mieli więcej do powiedzenia. Pierwsza bramka była jednak autorstwem Widzewa. W 33. minucie Mattia Montini zdobył swoją pierwszą bramkę dla łodzian, kiedy to skierował futbolówkę głową do pustej bramki. Trzy minuty później Widzew prowadził już 2:0. Mocnym uderzeniem pod samą poprzeczkę popisał się najlepszy strzelec gospodarzy w tym sezonie, czyli ich młodzieżowiec Bartosz Guzdek. W samej końcówce pierwszej części gry, Dominik Kun sfaulował w polu karnym rywala, a kontaktowe trafienie zdobył Daniel Rumin.

Od początku drugich 45 minut GKS mocno ruszył do ataku i kilka razy poważnie zagroził bramce strzeżonej przez Jakuba Wrąbla. W 66. minucie gola dla Widzewa ładnym strzałem zdobył Karol Danielak. W kolejnych minutach łodzianie w pełni kontrolowali mecz i ostatecznie triumfowali 3:1.

Wynik ten spowodował, że łodzianie umocnili się w fotelu lidera i nad drugą Koroną Kielce mają już cztery punkty przewagi.. Z kolei goście przegrali kolejny raz z rzędu i ich ligowa sytuacja staje się coraz mniej do pozazdroszczenia. .

Widzew Łódź – GKS Jastrzębie 3:1 (2:1)

Bramki: 33’ Montini, 36’ Guzdek, 66’ Danielak – 45+3’ Rumin (k.)

Widzew: Wrąbel – Tanżyna, Nowak, Stępiński – Kun (90+1’ Nunes), Hanousek (90+1’ Gołębiowski), Michalski (68’ Mucha), Zieliński – Danielak, Montini (80’ Tetteh) – Guzdek (69’ Karasek)

GKS: Reclaf – Witkowski, Bojdys, Słodowy, Zalewski (63’ Balboa) – Handzlik (63’ Borkała), Kuczałek, Zejdler (74’ Gajda) – Jadach (74’ Feruga), Rumin (90+1’ Łukasik), Kamiński

Żółte kartki: 38’ Michalski, 45+1’ Kun – 86’ Kamiński

Sędzia: Dominik Sulikowski