Liga Narodów: Francja triumfatorem!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 10.10.2021, 22:45

Spotkanie finałowe Ligi Narodów 2020/21 pomiędzy Hiszpanią a Francją zakończyło się zwycięstwem Francuzów. Po bramkach Benzemy oraz Mbappe dla nich i golu Oyarzabala dla ekipy z Półwyspu Iberyjskiego padł wynik 2:1.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się podczas meczu towarzyskiego w 2017 roku. 2:0 triumfowali wtedy Hiszpanie. W rankingu FIFA „Trójkolorowi” są na czwartej lokacie, zaś piłkarze „La Furia Roja” znajdują się na ósmej lokacie.

W pierwszej połowie na placu gry działo się bardzo mało. Hiszpanie pomimo swojej przewagi nie umieli przełożyć jej na zdobycz bramkową.

Pierwsze minuty drugich 45 minut wyglądały dość podobnie. W 64. minucie „La Furia Roja” zdobyła pierwszego gola. Podanie Sergio Busquetsa odebrał Mikel Oyarzabal i pewnie pokonał Hugo Llorisa. Hiszpanie tym prowadzeniem nie nacieszyli się jednak zbyt długo bowiem już dwie minuty później Karim Benzema przepięknym uderzeniem wyrównał stan meczu. W 80. minucie tym razem to „Trójkolorowi” wyszli na prowadzenie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Kylian Mbappe bez większych trudności pokonał Unaia Simona. Końcowe minuty meczu były bardzo ciekawe. Mnóstwo było ładnych akcji z obu stron, ale wynik nie uległ już zmianie i to Francuzi po tym zwycięstwie 2:1 zostali zdobywcami pucharu tej edycji Ligi Narodów.

Hiszpania – Francja 1:2 (0:0)

Bramki: 64’ Oyarzabal – 66’ Benzema, 80’ Mbappe

Hiszpania: Simon – Alonso, Laporte, Garcia, Azpilicueta – Rodri (84’ Fornals), Busquets, Gavi (75’ Koke) – Sarabia (61’ Pino), Oyarzabal, Torres (84’ Merino)

Francja: Lloris – Kimpembe, Varane (43’ Upamecano), Kounde – Hernandez, Pogba, Tchouameni, Pavard (79’ Dubois) – Griezmann (90+2’ Veretout) – Benzema

Żółte kartki: 86’ Laporte – 46’ Pogba, 55’ Kounde, 90’ Mbappe

Sędzia: Anthony Taylor