Piłka ręczna - Liqui Moly StarLigue: PSG pokonało pokonało Nîmes w meczu na szczycie

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 11.10.2021, 15:45

W spotkaniu przeciwko ekipie USAM Nîmes Gard paryżanie nie ulegli niepokonanej do tamtej pory drużynie. Szczypiorniści z Dunkierki i Saranu w końcu zaznali smaku zwycięstwa, a wicemistrz z Montpellier wciąż nie może wyrwać się z kryzysu.

Drużyna z Nîmes weszła w obecny sezon bez najmniejszych kompleksów, notując serię 4 meczów bez porażki. Prawdziwy egzamin czekał na nich jednak w sobotni wieczór. PSG budzi respekt nie tylko ze względu na mistrzowski status, ale mogło też pochwalić się taką samą liczbą zwycięstw w bieżącej kampanii. Goście potwierdzili wysoką formę, wygrywając 32:25. Duża w tym zasługa przede wszystkim najlepiej spisujących się w ostatnim okresie zawodników. Zarówno Mikel Hansen, jak i Nedil Remili zdobyli po 6 bramek. Jak na razie są najlepszymi strzelcami zespołu z odpowiednio 25 i 23 golami na koncie.

Kluczowy dla losów rywalizacji okazał się fragment pomiędzy 18. a 22. minutą. Kiedy Nimes zbliżyło się na odległość zaledwie jednej bramki, szybkie trafienia Kamila Syprzaka, Luki Karabatica i Mikela Hansena pozwoliły na ucieczkę przed drepczącym po piętach rywalem. Wypracowanej przewagi PSG nie wypuściło już do ostatniego gwizdka

USAM Nîmes Gard - Paris Saint-Germain HB 25:30 (13:16)

Z wydarzeń ze szczytu tabeli przenosimy się na jej odległy koniec. Dunkerque HB Grand Littoral podejmował drużynę z Tuluzy. Goście z Oksytanii podchodzili do starcia z lekką przewagą psychologiczną, ponieważ ich przeciwnicy nie zdobyli jeszcze żadnych punktów. Ten stan rzeczy uległ jednak zmianie, a gospodarze z Tomem Pelayo na czele nie tylko wygrali, ale też wyprzedzili przegranych w ligowej hierarchii.

Dunkerque HB Grand Littoral -  Fenix Toulouse HB 26:23 (14:12)

Zawodnicy Saranu Loiret HB najwyraźniej nie chcieli być gorsi od dunkierczyków i również po raz pierwszy zgarnęli dwa punkty. W ich przypadku okoliczności wygranej są jednak znacznie bardziej zaskakujące. Okazali się być lepsi od Saint-Raphaël Var HB, czyli obecnie czwartej siły ligi. Premierowe zwycięstwo tych pierwszych oznaczało pierwszą porażkę drugich. To spotkanie można ogłosić mianem dwóch aktorów - Vasko Sevaljevic wpisywał się na listę strzelców 12 razy, a Dan Tepper zanotował 36 procent skuteczności obron.

Saint Raphaël Var HB - Saran Loiret HB 25:28 (10:13)

Problemów Montpellier ciąg dalszy. Na 5 ostatnich kolejek wicemistrzowie Francji wygrali tylko dwa razy, a ich bilans pogorszył się po meczu z Cesson Rennes (porażka 21:25). Od początku spotkania to goście utrzymywali inicjatywę, ale po 22. minucie ich stabilność uległa destrukcji. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę, a Robin Molinie demolował szeregi obronne ekipy Patrice’a Canayera. Aktualnie zespół znad Lezu zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, natomiast Rennes z punktem przewagi plasuje się na pozycji numer 7.

Cesson Rennes Métropole HB - Montpellier HB 25:21 (12:10)