ATP Cincinnati: Kubot zakończył turniej na ćwierćfinale

• Data publikacji: 19.08.2018, 07:50

Łukasz Kubot i Marcelo Melo na ćwierćfinale zakończyli turniej ATP w Cincinnati. Polak i Brazylijczyk nie zdołali pokonać brytyjsko-brazylijskiej pary Jamie Murray/Bruno Soares przegrywając 5-7 7-6 (6) 6-10.

Pierwszy set był dość niecodziennym widowiskiem. Przez pierwsze jedenaście (!) gemów żadna para nie dała rady utrzymać własnego serwisu, przez co Murray i Soares prowadzili 6-5. Na nieszczęście polsko-brazylijskiej pary Brytyjczyk i Brazylijczyk wygrali jedynego w tym secie gema przy własnym serwisie, co dało im zwycięstwo w pierwszej partii 7-5.

Drugi set był równie niecodzienny. Przez całe dwanaście (!) gemów obydwie pary nie zdobyły ani jednego gema przy własnym serwisie, co doprowadziło nas do tie-breaka, którego lepiej rozpoczęli Murray i Soares, którzy objęli prowadzenie 5-3. Kubot i Melo skutecznie odrobili straty, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 8-6.

Super tie-break rozpoczął się wyrównanie. Po ośmiu rozegranych punktach mieliśmy remis 4-4, jednak od tego momentu trzy kolejne punkty zdobyli Murray i Soares, którzy nie zmarnowali swojej szansy i wygrali ostatecznie 10-6.

Ćwierćfinał turnieju debla w Cincinnati:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Jamie Murray/Bruno Soares (Wielka Brytania/Brazylia) 5-7 7-6 (6) 6-10