Koszykówka na wózkach - MŚ: zwycięstwo Polaków w dramatycznych okolicznościach

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 19.08.2018, 11:14

Polacy odnieśli premierowe zwycięstwo podczas mistrzostw świata w koszykówce na wózkach. W drugim meczu turnieju pokonali zespół Korei Południowej 54:53.

Spotkanie z reprezentantami Korei Południowej nie należało do łatwych, ponieważ obydwie ekipy po porażkach w pierwszych spotkaniach grały dziś o wszystko. Lepiej do gry weszli Azjaci, ale Polacy szybko się otrząsnęli i zaczęli dominować. Od połowy pierwszej kwarty, a także przez całą drugą odsłonę systematycznie powiększali przewagę. Duża w tym zasługa Piotra Łuszyńskiego, po którego celnych rzutach biało-czerwoni prowadzili 34:20.

W drugiej połowie nie było już tak dobrze. Polacy roztrwonili całą przewagę niemal tuż przed końcem meczu. O losach zwycięstwa przesądziła nerwowa końcówka. Przy wyniku 51:53 Dominik Moser najpierw trafił za dwa punkty, a chwilę później trafił rzut osobisty. Jak się okazało były to punkty na wagę zwycięstwa. Ostatecznie nasi reprezentanci wygrali 54:53 i wciąż są w grze o awans z grupy.

Kolejny mecz Polaków już jutro z Wielką Brytanią. Start o 17:30.

Polska - Korea Południowa 54:53 (18:14, 16:6, 10:14, 10:19)