Badminton - Thomas & Uber Cup: już prawie wszystko jasne

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 12.10.2021, 22:40

Niewiele zagadek zostało do rozwiązania w fazie grupowej rozgrywanego w Aarhus Thomas & Uber Cup. Większość miejsc w ćwierćfinałach jest już obsadzona.

Żeńska grupa A zakończyła rozgrywki. W meczu o pierwsze miejsce Japonki nadspodziewanie łatwo rozbiły Indonezyjki - nie straciły nawet seta, pojedyncze sety cechowały się wyrównaną grą. Tylko o prestiż grały Niemki i Francuzki, bo miejsce 3. w grupie nic nie daje, ale jednak obie drużyny nie odpuściły i stoczyły pasjonujący bój o zwycięstwo, który ostatecznie 3:2 wygrały Trójkolorowe.

W grupie B rozegrano co prawda dopiero drugą kolejkę, ale znamy już po niej drużyny, które zajmą dwa pierwsze miejsca. Będą to Tajlandki i Hinduski. Te pierwsze bardzo pewnie pokonały osłabione nieobecnością Caroliny Marin Hiszpanki. Dziś, podobnie jak w poprzednim meczu ze Szkocją nie straciły nawet seta i pokazują formę, które stawia je w roli faworytek do medali. Hinduski zagrały dziś bez Sainy Nehwal i wygrały ze Szkocją "tylko" 4:1. Punkt dla wyspiarek zdobyła Kirsty Gilmour.

W grupie D Dunki i Chinki walczyły o zwycięstwo grupowe, mając już zapewniony awans do ósemki. Faworytkami były oczywiście Azjatki i ze swojej roli wywiązały się bez zarzutu. Trzeba jednak przyznać, że gospodynie głównym kandydatkom do końcowego zwycięstwa w całych mistrzostwach postawiły wysoko poprzeczkę .

Wśród panów poznaliśmy drużyny, które wyjdą z grupy C. Zgodnie z przewidywaniami (wielkim znawcą badmintona nie trzeba było być, by taki finał przewidzieć) będą to Chiny i Indie. Chińczycy, choć zagrali nieco rezerwowym składem nie oddali Holendrom nawet jednej partii. Identycznie było w przypadku Hindusów, którzy zmietli z kortu sympatycznych, ale potwornie słabych rywali z Tahiti.

W jedynym meczu grupy D Malezja zwyciężyła Kanadyjczyków i obok Japonii zapewniła sobie awans do ćwierćfinału. Przypomnijmy, że z gry w tej grupie zrezygnowała Anglia.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.