• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 14.10.2021, 13:22

Za nami już dwie noce zmagań w nowym sezonie hokejowej ligi NHL. W Las Vegas mogliśmy podziwiać nową drużynę - Seattle Kraken - która mierzyła się z tamtejszym Vegas Golden Knights.

Vegas Golden Knights 4:3 Seattle Kraken

4', 27' Pacioretty, 7' Marchessault, 49' Stephenson - 32' Donato, 33' McCann, 48' Geekie

Z dużo lepszej strony pokazali się nowicjusze w lidze - Seattle Kraken - którzy mierzyli się na wyjeździe z Vegas Golden Knights. Zaczęło się od szybkiego trafienia Maxa Pacioretty'ego, a 120 sekund później było już 2:0, gdy gola strzelił Jonathan Marchessault. W kolejnych tercjach padały odpowiednio po trzy i dwie bramki. W 27. minucie, na 3:0 podwyższył znów Pacioretty. Debiutanci nie załamali się jednak i w ciągu dwóch minut trafili dwukrotnie. Najpierw skutecznym strzałem popisał się Ryan Donato, a zaraz po nim Jared McCann. Przed niespełna połową trzeciej części do wyrównania doprowadził Morgan Geekie. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, a konkretnie do Chandlera Stephensona.

Tampa Bay Lightning 2:6 Pittsburgh Penguins

55' Cirelli, 57' Killorn - 1' Heinen, 5' Boyle, 52' Simon, 55' Bleuger, 58' Rodrigues, 59' Rust

Od falstartu rozpoczęli nową kampanię mistrzowie z Tampy. Błyskawice przegrały na własnym lodzie z Pingwinami z Pittsburgha aż 2:6. Już w pierwszej akcji goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Dantona Heinena. Kilka minut później było już 0:2, gdy na listę strzelców wpisał się Brian Boyle. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza tercja, zaś w drugiej goli nie było. Koleje padły w ostatniej odsłonie spotkania. Najpierw na 0:3 podwyższył Dominik Simon, ale gospodarze zdołali odpowiedzieć branką Anthony'ego Cirelliego. Nadzieja szybko jednak prysła, gdy natychmiast gola dla gości zdobył Teddy Bleuger, trafiając do pustej bramki. Tampa strzeliła jeszcze raz za sprawą Alexandra Killorna, ale to wszystko, na co było ich stać. Przyjezdni dobili mistrzów jeszcze dwa razy, pakując krążek do pustej bramki, a na listę strzelców wpisywali się Evan Rodrigues i Bryan Rust.

.....

Toronto Maple Leafs 2:1 Montreal Canadiens

11' Engvall, 41' Nylander - 8' Drouin

Washington Capitals 5:1 5New York Rangers

5' Oshie, 33' Schultz, 34' Lapierre, 43', 53' Ovechkin -

50' Kreider

Anaheim Ducks 4:1Winnipeg Jets

7' Shattenkirk, 14' McTavish, 34' Henrique, 47' Rakell - 24' Connor

Colorado Avalanche 4:2 Chicago Blackhawks

5' Johnson, 6' Landeskog, 10' Byram, 37' Kadri - 17' Kubalik, 56' Murphy

Edmonton Oilers 3:2 k. Vancouver Canucks

17' Puljujarvi, 38' Hyman, *Turris - 53' Ekman-Larsson, 58' Hughes