EBL: niespodziewane zwycięstwo gliwiczan w Radomiu

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 14.10.2021, 19:20

W spotkaniu otwierającym siódmą kolejkę Energa Basket Ligi koszykarze GTK Gliwice sprawili niemałą niespodziankę i pokonali w wyjazdowym spotkaniu HydroTruck Radom 94:82. Dla podopiecznych trenera Roberta Witki jest to trzecia wygrana w sezonie.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, a gra obu ekip w ataku zapowiadała ciekawe widowisko dla kibiców znajdujących się na hali MOSiR w Radomiu. Pierwsze sześć punktów w meczu zdobyli przyjezdni, ale gospodarze bardzo szybko zdołali odpowiedzieć i po kilku minutach objąć prowadzenie w meczu. Następnie nastąpiła wymiana ciosów, po której mały serial punktowy przeprowadzili goście, którzy w połowie drugiej kwarty uzyskali siedem oczek przewagi. W barwach HydroTrucku dwoił się i troił Anthony Ireland, ale pomimo jego starań gospodarze przegrywali do przerwy 39:44.

Trzecia kwarta przebiegła pod znakiem seriali punktowych z jednej oraz drugiej strony. Najpierw zaatakowali gliwiczanie, którzy zdobyli osiem kolejnych oczek i uciekli rywalom na czternaście punktów. Odpowiedź radomian była jednak natychmiastowa i już po chwili odpowiedzieli dokładnie tym samym i mecz cały czas pozostawał otwarty. Czwarta kwarta to z kolei świetna gra Jabarie Hindsa oraz Matthewa Williamsa, którzy bez większych problemów zapewnili przyjezdnym dość niespodziewane zwycięstwo 94:82. Dla GTK Gliwice jest to trzecia wygrana w sezonie.

HydroTruck Radom - GTK Gliwice 82:94 (18:22, 21:22, 17:21, 26:29)

HydroTruck: Ireland 23, Kraljević 15, Moore 15, Ostojić 11, Zegzuła 8, Lewandowski 5, Dzierżak 3, Wall 2

GTK: Williams 22, Hinds 21, Stumbris 18, Put 15, Ramstedt 11, Miełczarek 4, Wiśniewski 3, Busz 0