Badminton - Thomas & Uber Cup: bez niespodzianek w ćwierćfinałach pań

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 15.10.2021, 00:16

W czwartek poznaliśmy półfinalistki Uber Cup, czyli drużynowych mistrzostw świata pań. Niespodzianek nie było, trzy z czterech meczów zakończyło się wynikami 3:0.

Jednak wcześniej, w sesji porannej dokończono fazę grupową turnieju panów (Thomas Cup). Oba mecze zadecydowały o pierwszym miejscu w grupach, oba zakończyły się zgodnie z oczekiwaniami. W grupie C Chińczycy pokonali 4:1 Indie, natomiast w grupie D Japończycy w identycznym stosunku okazali się lepsi od Malezyjczyków. Chwilę po zakończeniu meczów odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych. I tak oto los zetknął Koreę Południową z Japonią, Tajlandię z Chinami, Danię z Indiami i Indonezję z Malezją. Mecze odbędą się w piątek.

W sesjach popołudniowej i wieczornej rozegrano ćwierćfinały Uber Cup. Jedyna europejska drużyna, która pozostała w turnieju, czyli Dania, przegrała z Koreą Południową 0:3. Gospodarze liczyli chyba na więcej, przynajmniej na wyrównaną walkę, ale było jej jak na lekarstwo. Jedynie w pierwszym secie Mia Blichfeldt była lepsza od An Seyoung, potem Koreanki dominowały już na korcie, nie tracąc więcej setów. Jeszcze bardziej jednostronne było starcie broniących tytułu z 2018 roku Japonek z Hinduskami. Faworytki wyszły do gry w najmocniejszym składzie i grającym bez Asiny Nehwal i Pusarli Sindhu rywalkom nie oddały nawet seta, a mecz zamknięty został w niespełna dwie godziny.

Chinki nie miały problemów z odprawieniem Tajwanek, wśród ktorych zabrakło Tai Tzu Ying. Seta faworytkom urwał jedynie debel Hsu Ya Ching i Hu Ling Fang, łatwo przegrały natomiast Pai Yu Po i Hung Yi Ting. Emocji dostarczyło, zgodnie z oczekiwaniami, starcie Indonezji z Tajlandią. Obie drużyny mają podobny potencjał, więc o jednostronnym widowisku mowy być nie mogło. Po blisko pięciu godzinach gry wynik wciąż był nierozstrzygnięty - Indonezyjki wygrały dwie gry podwójne, a Tajlandki single. O wszystkim decydowało starcie Ester Wardoyo i Phittayaporn Chaiwan. Wygrała ją ostatecznie Tajlandka, dając swojej drużynie co najmniej brązowy medal Uber Cup.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.