Tenis - Indian Wells: Hurkacz odpada w ćwierćfinale

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 15.10.2021, 00:15

Hubert Hurkacz (12 w rankingu ATP) nie awansował do półfinału turnieju Indian Wells (ATP 1000). Polak przegrał z Grigorem Dimitrowem 2:1. Pomimo wygranego pierwszego seta musiał uznać wyższość rywala.

Pierwszy set padł łupem Huberta Hurkacza. Polak znakomicie spisywał się w serwisie o czym najlepiej świadczy statystyka. 5 asów i zero podwójnych błędów podczas, gdy rywal mógł się pochwalić statystyką dwóch podwójnych błędów i zero asów serwisowych. Przede wszystkim to zadecydowało o wygranej reprezentanta Polski. W secie miało miejsce zaledwie jedno przełamanie, które było kluczowe dla Hurkacza. Polski tenisista zgarnął ósmego gema, a w dziewiątym skończył seta wygraną 6:3.

Drugi set był dużo bardziej zacięty. Polak przegrał pierwszego gema serwisowego, lecz szybko załatał dziurę po błędzie i doprowadził do stanu 2:2. Później gra toczyła się na żyletki, lecz to Polak miał więcej argumentów na wygraną i tak też się stało. Niestety Hurkacz przegrał ostatniego i jak się okazało rozstrzygającego swojego gema serwisowego przez co w drugim secie musiał uznać wyższość Bułgara.

Trzeci, decydujący set ponownie padł łupem zawodnika z Bułgarii. Grigor Dimitrow okazał się skuteczniejszy w tie-break'u i awansował do półfinału pokonując Polaka wynikiem 7:2. Dimitrow w następniej rundzie zagra z 26 w rankingu ATP Cameronem Norrie.

Grigor Dimitrow [23] - Hubert Hurkacz [8] 3:6, 6:4, 7:6(2)