Lotto Ekstraklasa: Legia Warszawa lepsza od Zagłębia Sosnowiec

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 19.08.2018, 17:23

Legia Warszawa pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:1 w meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy. Wygraną gospodarzom zapewnił Carlitos, strzelając zwycięskiego gola w 77. minucie gry.

Obie ekipy bardzo spokojnie rozpoczęły spotkanie, nie stwarzając sobie dobrych sytuacji. Zawodników Legii starali się dodatkowo mobilizować ich kibice, którzy nie mieli dla swoich ulubieńców żadnych skrupułów, konsekwentnie wypominając porażkę z Dudelange oraz domagając się dużych zmian. Pierwszą sytuację stworzyli sobie gospodarze, ale niezłe uderzenie Carlitosa odbiło się od poprzeczki i wylądowało poza boiskiem. W 38. minucie mogło być 1:0, lecz rewelacyjną podwójną interwencją popisał się Dawid Kudła, wybijając piłkę na rzut rożny. Niestety dla gości, na niewiele się to zdało. Wrzutka z rogu boiska powędrowała idealnie na głowę Artura Jędrzejczyka, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Zagłębie Sosnowiec nie zamierzało się poddawać i cały czas szukało swojej szansy w kontrataku. W 54. minucie przeprowadzili ciekawą akcję po lewej stronie. Pawłowski celnie zagrał do niepilnowanego Konrada Wrzesińskiego, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Arkadiusza Malarza. Gospodarze od razu rzucili się do ataku, ale długo nie mogli znaleźć dziur w szczelnej defensywie gości. Fani Legii musieli czekać na kolejnego gola swojej ekipy do 77. minuty. Kolejnym dobrym zagraniem popisał się Antolić. Chorwat wypatrzył dobrze ustawionego Carlitosa, a ten najpierw trafił w słupek, lecz przy dobitce nie miał już żadnych problemów, żeby pokonać Kudłę. Goście nie byli już w stanie odpowiedzieć niczym skutecznym. Legia kontrolowała grę, dowiozła do końca zwycięstwo i dopisała kolejne cenne trzy punkty w ligowej tabeli.

LEGIA WARSZAWA - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2:1 (1:0)

Bramki: Jędrzejczyk (39'), Carlitos (77') - Wrzesiński (54')

Legia: Malarz – Jędrzejczyk (76. Eduardo), Wieteska, Astiz, Hołownia – Szymański, Antolić, Cafú, Kucharczyk (62. D. Nagy) – Kante (62. Hamalainen), Carlitos

Zagłębie S.: Kudła – Heinloth, Jędrych, Polczak, Puchacz – Wrzesiński, Milewski, Nowak (46. Pawłowski), Kokoszka, Mello (46. Cristovao) – Torunarigha (79. Cichocki)

Żółte kartki: Wieteska, Antolić - Torunarigha, Milewski

Sędzia: Bartosz Frankowski