Niedziela z Premier League. Manchester Manchesterowi nierówny

• Data publikacji: 19.08.2018, 19:00

Trzy spotkania angielskiej Premier League mieliśmy okazję dziś śledzić. Zgoła odmiennie zaprezentowały się kluby z Manchesteru. City na własnym terenie rozbiło Huddersfield 6:1, z kolei United uległ na wyjeździe Brighton 2:3.

Manchester City - Huddersfield 6:1 (3:1)

Aguero 25', 35', 75', Jesus 31', Silva 48', Kongolo 84' (sam.) - Stanković 43'

"The Citizen" rozegrali dziś znakomite zawody. Błyszczał przede wszystkim Aguero, który popisał się hattrickiem. Argentyńczyk przy pierwszym golu zabawił się z golkiperem rywali "wyciągając" go na piętnasty metr, a następnie technicznym uderzeniem umieszczając piłkę w bramce. Kilka chwil później prowadzenie gospodarzy podwyższył Gabriel Jesus wykorzystując niezdecydowanie defensorów rywali na 16. metrze. W 35. minucie katastrofalny błąd golkipera gości wykorzystał Aguero, z bliska pakując piłkę między słupki. Przyjezdni do przerwy częściowo odrobili straty. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska futbolówkę do bramki wepchnął Stanković.

Tuż po wznowieniu gry gospodarze zadali kolejny cios. David Silva popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego, bezpośrednio pokonując Hamera. Na kwadrans przez końcem gry Aguero strzelił swoją trzecią bramkę, uderzając podeszwą piłkę zagraną na piąty metr. Wynik spotkania samobójczym trafieniem ustalił w 84. minucie Kongolo.

Brighton - Manchester United 3:2 (3:1)

Murray 25', Duffy 27', Gross 44' (karny) - Lukaku 34', Pogba 90+5' (karny)

Bardzo dobre zawody obejrzeli także kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Brighton. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25. minucie, a już kilka chwil później strzelili drugiego gola. Na odpowiedź Manchesteru nie trzeba było długo czekać - Lukaku strzałem głową na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy strzelił gola kontaktowego. Na przerwę obie ekipy schodziły jednak przy innym rezultacie. Gross pewnie wykorzystał rzut karny i miejscowi po pierwszej połowie prowadzili 3:1. Taki wynik utrzymał się niemal do końca spotkania. Manchester stać było jeszcze tylko na jedno trafienie, którego autorem w piątej minucie doliczonego czasu gry był Pogba. Francuz pokonał bramkarza Brighton dzięki skutecznie wykonanej jedenastce.