Koszykówka - VTB: Zastal wciąż bez zwycięstwa
Andrzej Romański / EBL

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 16.10.2021, 11:55

Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał na wyjeździe 70:84 z BC Astaną. Dla polskiej drużyny to już trzecia porażka w tym sezonie ligi VTB.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli zielonogórzan. Podopieczni Olivera Vidina nie potrafili powstrzymać Anthony'ego Hickeya, który w ciągu trzech minut miał już na swoim koncie osiem punktów, a jego zespół prowadził 11:3. Zawodnicy BC Astana skutecznie bronili wypracowanej przewagi i po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał rezultat 27:18.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Zastal w dalszym ciągu miał olbrzymie problemy w ofensywie, bowiem do słabej skuteczności rzutowej doszły liczne straty. W efekcie tego gospodarze w pewnym momencie odskoczyli już na czternaście punktów (38:24). Końcówka drugiej kwarty należała jednak do polskiej ekipy. Ważne punkty zdobył rezerwowy Nemanja Nenadić i w głównej mierze dzięki niemu do przerwy Zastal odrobił sześć punktów (43:35).

Po przerwie dominacja gospodarzy była jeszcze bardziej widoczna. Kapitalny Hickey oraz wspierający go Jaylen Barford rozbijali obronę wicemistrzów Polski. W szeregach zielonogórzan rozczarowywał Zyskowski, który po trzech kwartach nie miał na swoim koncie ani jednego punktu. Rozczarowująca postawa lidera oraz fantastyczna gra rywali przełożyła się na wynik 69:48 przed ostatnią odsłoną. Odwrócenie losów meczu graniczyło w tym momencie z cudem.

W czwartej kwarcie gospodarze kontrolowali sytuację, prowadząc nawet po pięciu minutach 80:54. Bezpieczny wynik pozwolił ich trenerowi na rotowanie składem. Wykorzystali to zielonogórzanie, którzy odrobili część strat. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 84:70 dla BC Astana. Tym samym Zastal pozostaje bez zwycięstwa w tej edycji ligi VTB.

BC Astana - Enea Zastal BC Zielona Góra 84:70 (27:18, 16:17, 26:13, 15:22)