Premier League: Liverpool gromi zwyciężając zgodnie z planem

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 16.10.2021, 15:21

Spotkanie 8. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy Watfordem FC a Liverpoolem FC zakończyło się zwycięstwem gości. Po trzech golach Firmino, a także trafieniach Mane oraz Salaha triumfowali oni aż 5:0.

Przed tym meczem „The Reds” znajdowali się na drugiej lokacie z 15. punktami na koncie. Zawodnicy „Szerszeni” byli zaś na piętnastej pozycji z dorobkiem siedmiu „oczek” po trzech remisach. Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji byli więc zdecydowanie goście.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Claudio Ranieriego zabrakło Oghenekaro Etebo, Christiana Kabasele, Joshuy Kinga, Nicolasa N’Koulou oraz Francisco Sierralty. Jurgen Klopp nie mógł za to wystawić do rywalizacji Thiago Alcantary, Alisson, Harveya Elliota, Fabinho, a także Curtisa Jonesa.

Mecz rozpoczął się świetnie dla paryżan, bowiem już w 9. minucie Sadio Mane wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie po ładnym uderzeniu zza pola karnego. Kolejne minuty to, zgodnie z oczekiwaniami wszystkich, naprawdę przytłaczająca przewaga gości, która jednak nie wiązała się z kolejnymi zdobyczami bramkowymi, aż do 37. minuty, kiedy to Roberto Firmino odebrał celne podanie od Jamesa Milnera i spokojnie wpakował futbolówkę do siatki.

W 52. minucie liverpoolczycy prowadzili już 3:0. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Firmino. Gospodarze nie otrząsnęli się dobrze po stracie tego gola, a dwie minuty później stracili już kolejnego. Tym razem swoje trafienie zaliczył ostatni z ofensywnego tria gości – Mohamed Salah, który pięknie przymierzył z dystansu i pewnie pokonał Bena Fostera. W kolejnych minutach mecz ten zdecydowanie się wyrównał, ale w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Firmino skompletował jeszcze hat-tricka  i to Liverpool ostatecznie triumfował 4:0.

Wynik ten spowodował, że Liverpool przynajmniej na chwilę awansował na pozycję lidera, a także ciągle jest jedyną niepokonaną ekipą w lidze. Z kolei dla Watfordu kolejna porażka oznacza coraz mniejszą przewagę nad drużynami ze strefy spadkowej.

Watford FC – Liverpool FC 0:5 (0:2)

Bramki: 9’ Mane, 37’ Firmino, 52’ Firmino, 54’ Salah, 90+1’ Firmino

Watford: Foster – Rose, Troost-Ekong, Cathcart, Femenia (56’ Ngakia) – Masina (46’ Cleverley), Sissoko, Kucka, Dennis (70’ Pedro) – Hernandez, Sarr

Liverpool: Kelleher – Robertson (67’ Tsimikas), van Dijk, Matip, Alexander-Arnold (65’ Oxlade-Chamberlain) – Keita, Henderson, Milner (83’ Williams) – Mane, Firmino, Salah

Sędzia: Jonathan Moss