Badminton - Cyprus International: kapitalny dzień Jankowskiej

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 16.10.2021, 20:28

Cztery mecze, cztery wygrane i dwa półfinały - tak najkrócej można podsumować sobotnie występy Zuzanny Jankowskiej na badmintonowym Cyprus International. Inni nasi gracze radzili sobie nieco gorzej.

Nasza młoda badmintonistka występuje w Nikozji i w singlu i w deblu w parze z Karoliną Władzińską. W obu grach zapewniała sobie już podium cypryjskiego turnieju. W drugiej rundzie gry pojedynczej Polka pokonała Danę Danilenko z Izraela. Pierwsze dwa sety były wyrównane, a zawodniczki sprawiedliwie podzieliły się zwycięstwami. W decydującej partii na korcie istniała już tylko Jankowska, zwyciężając do 7. Rywalką w grze o półfinał była Malya Horeau. Francuzka okazała się zdecydowanie słabsza, zdobywając w setach 11 i 13 punktów.

W deblu Zuzanna z Karoliną Władzińską w pierwszej rundzie miały wolny los, w drugiej, rozegranej dziś rano rozbiły grecki duet Maria Makou/Eleni Moutevelidou. W ćwierćfinale Jankowska z Władzińską zagrały z Francuzkami Malye Horeau i Camille Pognante. Był to kapitalny, wyrównany, trwający blisko godzinę mecz, o wyniku którego decydowały niuanse, przede wszystkim zaś wytrzymałość psychiczna i fizyczna pod koniec długiego badmintonowego dnia. Polki miały lotki meczowe już w drugiej partii, ale rywalki się obroniły, a potem doprowadziły do trzeciego seta. W nim minimalnie lepsze okazały się nasze zawodniczki i tak w meczu Jankowska - Horeau padł wyniki 2:0.

Blisko podobnego sukcesu był Mateusz Danielak, który w II rundzie pokonał Jana Jantosika z Czech, ale w ćwierćfinale mimo dzielnej postawy i dobrej gry musiał uznać wyższość Hindusa Taruna Katama. W deblu Danielak wraz z bratem Maksymilanem w porannym spotkaniu II rundy przegrali wysoko z Rosjanami Georgim Lebediewem i Glebem Steakowem. Ich los podzielili Dominik Kwinta i Mikołaj Szymanowski, przegrywając z Ukraińcami Wołodomyrem Koluzajewem i Wiaczesławem Jakowlewem.

Piękny pojedynek z rozstawionym z dwójką Szwajcarem Joelem Koenigiem stoczył Mikołaj Szymanowski. Polak wygrał nawet drugiego seta, prowadził w trzecim, ale ostatecznie przegrał tę decydującą partię do 13 i pożegnał się z turniejem.

Wyniki Polaków w Nikozji

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.