Badminton - Cyprus International: dwa brązy Jankowskiej

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 17.10.2021, 10:07

Zuzanna Jankowska przegrała półfinałowe starcia na Cyprus International tak w singlu, jak i w deblu, w którym grała z Karoliną Władzińską.

W półfinale gry podwójnej nasze zawodniczki zmierzyły się z rozstawionymi z jedynką Włoszkami Kathariną Fink i Yasmine Hamzą. Rywalki od początku posiadały niewielką, ale bezpieczną przewagę. W pierwszej przerwie technicznej prowadziły 11:8 i spokojnie dowiozły prowadzenie do lotki setowej.  Druga partia była bardziej wyrównana, w jej pierwszej części nasza para nawet przeważała, ale prowadzenie zmieniło się jeszcze przed przerwą. Polki starały się jak mogły odrobić straty, ale ostatecznie przegrały do 18 i stanęły na najniższym stopniu podium.

Także w półfinale singla Jankowska zagrała z najwyżej notowaną rywalką. Bułgarka Hristomira Popovska zajmuje miejsce w drugiej setce rankingu BWF i była faworytką turnieju w Nikozji. W pierwszym secie prowadziła z Polką od pierwszej wymiany i dość spokojnie kontrolowała wydarzenia na korcie. W drugiej partii sytuacja się zmieniła. To Polka dominowała i dyktowałą warunki, grała mądrze, dokłądnie i skutecznie. W efekcie doprowadziła do wyrównania stanu meczu. Niestety w tej decydującej odsłonie meczu gra Jankowskiej posypała się zupełnie. Dało chyba znać i zmęczenie, wszak od piątku zagrała siódmy mecz o wysokiej intensywności. Być może dołączyły się kłopoty zdrowotne, w każdym razie Bułgarka wygrała bardzo wysoko.

Dwa medale na Cyprze to jeden z większych sukcesów Jankowskiej w dotychczasowej karierze. Gratulujemy i życzymy kolejnych dobrych występów.

Zuzanna Jankowska - Hristomira Popovska (Bułgaria, 1) 14:21, 21:16, 5:21

Zuzanna Jankowska/Karolina Władzińska - Katharina Fink/Yasmine Hamza (Włochy, 1) 15:21, 18:21

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.