NHL: zwycięstwo Tampy po dogrywce w hicie

• Data publikacji: 17.10.2021, 11:02

Dzisiaj byliśmy świadkami aż 14 spotkań ligi NHL. Najciekawiej z nich zapowiadała się rywalizacja Washington Capitals z Tampą Bay Lightning. Goście wygrali po dogrywce 2:1. W Buffalo Sabres zwyciężyli z Arizona Coyotes dopiero po rzutach karnych.

Początek sezonu dla Tampy Bay Lightning nie jest łatwy. Najpierw obrońcy tytułu przegrali z Pittsburgh Penguins, a w drugim spotkaniu po imponującej pogoni dopiero po dogrywce pokonali Detroit Red Wings. Następnie czekał ich wyjazd do Waszyngtonu, gdzie zmierzyli się z Capitals. Pod koniec pierwszej tercji Lightning trafili do bramki rywali podczas zamieszania, ale sędziowie nie uznali tego gola. W 39. minucie wynik otworzył Aleksander Owieczkin. Chwilę później Rosjanin razem z kolegami cieszył się z drugiego trafienia, ale po wideoweryfikacji zostało ono cofnięte, gdyż krążek nie przekroczył linii bramkowej. W trzeciej tercji do remisu 1:1 i tym samym do dogrywki doprowadził Michaił Sergaczew. Na 15 sekund przed końcem dodatkowego czasu gry w kontrze zwycięskiego gola dla Tampy strzelił Steven Stamkos.

Aż rzutów karnych trzeba było do rozstrzygnięcia spotkania w Buffalo. Po pierwszej tercji Szable przegrywały 0:1 z Arizona Coyotes. Bramkę dla gości zdobył Andrew Ladd. Na początku drugiej odsłony meczu Sabres wykorzystali przewagę liczebną, podczas której gola strzelił Cody Eakin. W serii rzutów karnych Buffalo triumfowało 2:1 po bramkach Tage'a Thompsona i Arttu Ruotsalainena. Dobrze w bramce prezentował się Dustin Tokarski, który okazał się lepszy od debiutującego Karela Wejmelki.

Już trzy porażki na swoim koncie mają Montreal Canadiens. Finaliści poprzednich rozgrywkach ulegli 1:3 New York Rangers. Columbus Blue Jackets wygrali po dogrywce z Seattle Kraken. Wynik dla nowej drużyny w rozgrywkach w drugiej tercji otworzył Brandon Tanev. Wyrównał Eric Robinson. Zwycięskie trafienie w trzeciej minucie dogrywki dla Columbus zanotował Patrick Laine.

Buffalo Sabres - Arizona Coyotes 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 2:1)
Florida Panthers - New York Islanders 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Boston Bruins - Dallas Stars 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Columbus Blue Jackets - Seattle Kraken 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
Detroit Red Wings - Vancouver Canucks 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Montreal Canadiens - New York Rangers 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Pittsburgh Pengiuns - Chicago Blackhawks 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)
Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Washington Capitals - Tampa Bay Lightning 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:1)
Nashville Predators - Carolina Hurricanes 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)