Premier League: West Ham wywozi trzy punkty z Goodison Park
Biloblue/Wikimedia Commons

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 17.10.2021, 17:00

Wes Ham pokonał na wyjeździe Everton i zrównał się z nimi punktami w tabeli ligowej. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Angelo Ogbonna. Podopieczni Davida Moyesa zajmują szóste miejsce w Premier League, a "The Toffies" znajdują się o jedną pozycję niżej.

Od początku spotkania to drużyna z Londynu dominowała na boisku. Gospodarze mieli problemy z utrzymywaniem się przy piłce, a ich kontrataki często były przerywane w zarodku. Jednak to piłkarze Evertonu stworzyli znakomitą sytuację w 28. minucie gry. Z prawej strony boiska precyzyjnie podawał Demarai Gray, ale niestety dla kibiców z Liverpoolu ustawiony w polu karnym Alex Iwobi nie trafił w piłkę i ciągle nie oglądaliśmy bramek w tym meczu. Pięć minut później bardzo groźne uderzenie na bramkę podopiecznych Rafaela Beniteza oddał Jarrod Bowen, a jego strzał znakomicie odbił Jordan Pickford. Do futbolówki dopadł jeszcze Tomas Soucek i wpakował ją do siatki, jednak znajdował się na spalonym. Na tablicy z wynikiem w dalszym ciągu widniał bezbramkowy remis. Pierwsza połowa była dość intensywna, choć piłkarze obu zespołów nie stworzyli wielu okazji bramkowych.

Po zmianie stron byliśmy świadkami wyrównanego meczu, ale na gola musieliśmy czekać aż do 74. minuty, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jarroda Bowena do siatki trafił Angelo Ogbonna. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem "Młotów", co pozwoliło im przeskoczyć w ligowej tabeli Everton, choć obie drużyny mają taką samą ilość punktów w ligowej tabeli. Liderem Premier League pozostaje Chelsea, która dość szczęśliwie pokonała w tej kolejce Brentford 1:0.

Everton – West Ham 0:1 (0:0)

Bramki: 74' Ogbonna

Everton: Pickford – Coleman Godfrey, Keane, Digne – Townsend, Doucoure, Allan, Iwobi (79' Gordon) – Gray  – Rondon

West Ham: Fabiański - Johnson, Zouma, Ogbonna, Cresswell - Soucek (79' Dawson), Rice - Bowen (93' Yarmolenko), Fornals, Benrahma (87' Lanzini) - Antonio

Sędzia: S. Attwell

Żółte kartki: 10' Antonio, 31' Fornals