Piłka ręczna - Liga Europejska: Perła Lublin powalczy o fazę grupową
MKS FunFloor Perła Lublin/PGNiG Superliga

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 17.10.2021, 17:28

Sobotnie spotkanie pozwoliło zawodniczkom Perły zbliżyć się do awansu do kolejnej fazy kwalifikacyjnej. Lublinianki w meczu rewanżowym również pokonały chorwacki Bjelovar, w niedzielę zapewniając sobie przepustkę do ostatniego etapu. To spotkanie było całkowitym pogromem Bjelovaru.

Choć premierową bramkę zdobyły przyjezdne to podobnie jak w sobotę, lublinianki szybciej zaczęły budować przewagę. Po strzale Darii Szynkaruk było już 5:2, co dawało naszym zawodniczkom bardzo dobry start. Dzięki Gavric drużyna z Chorwacji pilnowała jednak wyniku, by dystans zbytnio się nie powiększył. Udawało się im to tylko do półmetku, bo znacznie lepszą skuteczność notowały podopieczne Moniki Marzec. Dodatkowo rywalki miały problem z utrzymaniem piłki po swojej stronie, co skrzętnie wykorzystywały lublinianki. Po pierwszej połowie gospodynie schodziły z boiska z sześcioma bramkami przewagi - 20:14.

Wraz z upływem kolejnych minut wynik tylko polepszał się na korzyść MKS-u. Najczęściej trafiająca w chorwackiej drużynie Gavric zdobyła siedemnastego gola dla swojego zespołu, ale na tym skończyła się czynna gra Bjelovaru. W polu bramkowym Chorwatek piłka lądowała czterokrotnie, podczas gdy w drugą stronę zdarzało się to naprawdę rzadko. W pewnym momencie drużyna z Lublina prowadziła już 31:18. Miejscowe całkowicie dominowały pod względem ofensywy, a przeciwniczkom nie pomagały błędy własne i straty piłek - aż 22 razy oddawały szanse do ataku naszym piłkarkom. W ostatnich minutach padały bramka za bramką, ale tylko z dłoni lublinianek. Koncert MKS-u trwał więc w najlepsze i przerwać mogła go tylko końcowa syrena.

Teraz Zawodniczki Perły Lublin czeka chwilą przerwy od europejskich rozgrywek. Podopieczne Moniki Marzec swoje kolejne spotkanie, tym razem już w ramach 3. rundy kwalifikacyjnej rozegrają dopiero w listopadzie.

MKS FunFloor Perła Lublin - ZRK Bjelovar 46:23 (20:14)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.