PHL: ważne zwycięstwo Cracovii w Tychach

• Data publikacji: 17.10.2021, 20:30

W niedzielę rozegrano 13. kolejkę Polskiej Hokej Ligi. Najciekawiej było w Tychach, gdzie miejscowy GKS przegrał 1:2 z Comarch Cracovią. Liderem tabeli jest GKS Katowice.

W Tychach GKS podejmował Comarch Cracovię. Dla obydwu drużyn była to duża szansa na zbliżenie się do ligowej czołówki. Ekipa z Krakowa już po 12 sekundach otworzyła wynik za sprawą Erika Nemeca. W drugiej tercji bramkę wyrównującą zdobył Radosław Galant. Wynik 1:1 utrzymał się do końca czasu podstawowego. O losach meczu rozstrzygnęła dogrywka. W niej zwycięskiego gola dla Cracovii strzelił Collin Shirley. Ekipa z Krakowa ma w tym momencie siedem zwycięstw, czyli tyle samo co tyszanie. GKS zagrał dwa spotkania więcej niż dzisiejsi rywale i plasuje się na trzecim miejscu z przewagą dwóch punktów nad Cracovią.

Liderem tabeli z bilansem 9-3 jest GKS Katowice. Drużyna ze stolicy województwa śląskiego pokonała 5:2 JKH GKS Jastrzębie. Mistrzowie Polski przegrali już po raz czwarty w sezonie. W trzeciej minucie bramkę dla JKH strzelił Radosław Nalewajka. Potem trzy trafienia zdobyli gospodarze - Bartosz Fraszko, Joona Monto i Mathias Lehtonen. W 35. minucie Yauheni Kameneu strzelił gola kontaktowego. Jeszcze w drugiej tercji bramki dla GKS-u zdobyli Fraszko i Mateusz Bepierszcz. Tym samym drużyna z Katowic triumfowała 5:2. Wiceliderem tabeli jest Energa Toruń, która wygrała 5:4 z Zagłębiem Sosnowiec. Re-Plast Unia Oświęcim pokonała 2:1 STS Ciarko Sanok.