Piłka ręczna - Liqui Moly StarLigue: zmiany na podium, osiem bramek Syprzaka!

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 18.10.2021, 19:32

W 6. kolejce ligi francuskiej doszło do małych roszad na podium i mogło być ich jeszcze więcej. Pierwsze miejsce okupowane przez PSG pozostaje jednak nienaruszone, a przyczynił się do tego polski obrotowy.

Nimes po świetnym rozpoczęciu sezonu w postaci czterech wygranych zalicza niepokojący dołek formy. W zeszłym tygodniu klub z Oksytanii uległ ekipie PSG 25:30, a w tej kolejce nie dał rady z Pays D'aix Université Club. Wynik tej rywalizacji wymusił zmianę w górnej części tabeli, bo to właśnie zwycięzcy wskoczyli na drugie miejsce. Gospodarze fantastycznie weszli w mecz, wypracowując sobie pięciobramkową przewagę w 20. minucie. Piłka ręczna rządzi się jednak swoimi prawami i taki zapas w tak wczesnej fazie meczu nie jest żadną gwarancją sukcesu. Szczypiorniści z Nimes zdołali podnieść się z kolan i doprowadzili do remisu, a w drugiej połowie wygrywali nawet 19:17. Następnie to piłkarze Aix prawidłowo zareagowali na kryzys i powrócili do formy z początku spotkania.

Pays D'aix Université Club - USAM Nîmes Gard 28:27 (14:15)

Tak naprawdę zawodnicy Nimes mogli spaść nawet na czwartą pozycję, ale ekipa Saint-Raphael nie wykorzystała ich potknięcia. Zawodnicy klubu z Lazurowego Wybrzeża mieli coś do udowodnienia, ponieważ musieli odkuć się po zaskakującej porażce z Saran Loiret. Teraz podejmowali nieobliczalne Limoges, które w zeszłej kolejce wygrało z Nantes (29:27). Piłkarze Tarika Hayatoune’a po raz kolejny zaskoczyli wyżej uplasowanego rywala i wywalczyli remis na Palais Des Sports De Beaublanc. W 37. minucie goście mieli już gospodarzy na widelcu. Prowadzili 19:14, ale ich przewaga stopniała w zaledwie siedem minut. Tuż przed końcowym gwizdkiem szala zwycięstwa przechylała się minimalnie na korzyść zespołu Saint-Raphael i gdyby nie wyrównująca bramka Dragana Gajica, goście mogliby cieszyć się z wejścia na ligowe podium.

Limoges HB - Saint Raphaël Var HB 25:25 (13:14)

Starcie PSG z Chambéry Savoie Mont-Blanc można śmiało nazwać meczem bez większej historii. Skazywanym na porażkę gością nie można odmówić ducha walki, ponieważ trzymali gardę aż do końcówki pierwszej połowy. Później mistrzowie Francji nie mieli jednak litości i udowodnili dlaczego są najlepszą drużyną w kraju. Nie zabrakło polskiego akcentu - Kamil Syprzak z ośmioma bramkami na koncie został najlepszym strzelcem spotkania.

Paris Saint-Germain HB - Chambéry Savoie Mont-Blanc HB 36:29 (20:16)