NHL: festiwal goli w Arizonie i zwycięstwo Blues
Sarah Connors [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 19.10.2021, 07:40

Za nami kolejna, emocjonująca noc w hokejowej lidze NHL. Najciekawiej było w Arizonie, gdzie miejscowe Kojoty mierzyły się z St. Louis Blues.

Arizona Coyotes 4:7 St. Louis Blues

6' Keller, 24' Crouse, 46' Fischer, 49' Boyd -

8' Buchnevich, 32' Faulk, 33', 37' Kyrou, 35', 36' Kostin, 53' Barbashev

Mnóstwo emocji i bramek dostarczyło spotkanie pomiędzy Kojotami z Arizony i Niebieskimi z St. Louis. Zaczęło się w 6. minucie gry od trafienia gospodarzy, a konkretnie Claytona Kellera. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, bo zaledwie 120 sekund, gdy do siatki trafił Pavel Buchnevich. Druga tercja również zaczęła się udanie dla Kojotów, kiedy to gola na 2:1 zdobył Lawson. Później jednak mieliśmy już tylko popis strzelecki w wykonaniu przyjezdnych. W przeciągu pięciu minut zdobyli pięć goli. Dubletami popisali się Jordan Kyrou i Klim Kostin,  a jednego dołożył Justin Faulk. W ostatniej odsłonie oglądaliśmy jeszcze trzy trafienia. Rozmiary porażki miejscowych zmniejszyli Christian Fischer i Travis Boyd, zaś wynik końcowy na 4:7 ustalił Ivan Barbashev.

.....

Philadelphia Flyers 6:1 Seattle Kraken

10' Giroux, 13' Konecny, 15' Brassard, 28' Ellis, 29' Braun, 46' Farabee - 38' Soucy

Toronto Maple Leafs 1:2 dogr. New York Rangers

22' Bunting - 14' Zibanejad, *Panarin

Calgary Flames 2:3 dogr. Anaheim Ducks

8' Coleman, 24' Lindholm - 16' Fowler, 53' Rakell, *Drysdale