Liga Europy: "The Bhoys" odnoszą ważne zwycięstwo
"File:Celtic Park during an Old Firm derby between Celtic FC and Rangers FC.jpg" by Vincenzo.togni is licensed under CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 19.10.2021, 18:25

Spotkanie 3. kolejki grupy G Ligi Europy pomiędzy Celticiem FC a Ferencvarosi TC  zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golach Furuhashiego oraz Turnbulla padł wynik 2:0.

Oba zespoły mają za sobą bardzo słaby start europejskich rozgrywek, bowiem dorobki punktowe obu ekip wynoszą okrągłe zero. Spotkanie to więc, zarówno dla Szkotów jak i Węgrów, było bardzo istotne w kontekście ewentualnej trzeciej lokaty w grupie, dającej prawo gry w Lidze Konferencji Europy na wiosnę.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Ange Postecoglu zabrakło Josipa Juranovicia, Grega Taylora, Jamesa Forresta, Karamoko Dembele oraz Christophera Julliena. Peter Stoger nie mógł za to wystawić do rywalizacji Davida Sigera.

Przez całą pierwszą część gry „The Bhoys” mieli spora przewagę, jednak nie umieli przekuć jej w zdobycz bramkową.

Sztuka ta udała im się dopiero w 57. minucie. Po podaniu Joty gola zdobył Japończyk Kyogo Furuhashi. Pięć minut mogło być już 2:0 dla gospodarzy, ale rzut karny wykonywany przez Calluma McGregora fantastyczni obronił Dejan Dibusz. W 81. minucie Szkoci podwyższyli rezultat na 2:0. David Turnbull dobrze odnalazł się w polu karnym i wbił piłkę do siatki „Zielonych Orłów”. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Celtic triumfował w tym jakże istotnym spotkaniu.

Celtic FC – Ferencvarosi TC 2:0 (0:0)

Bramki: 57’ Furuhashi, 81’ Turnbull

Celtic: Hart – Montgomery (75’ Scales), Starfelt, Carter-Vickers, Ralston – Turnbull, McGregor, Rogić (71’ Bitton) – Jota, Furuhashi (86’ Johnston), Abada (71’ Giakoumakis)

Ferencvarosi: Dibusz – Civić, S. Mmaee, Blazić, Wingo – Laidouni (66’ Somalia), Vecsei, Zachariassen (66’ Loncar) – Nguen (83’ Mak), R. Mmaee, Uzuni

Żółte kartki: 28’ Starfelt, 40’ Ralston, 68’ Montgomery – 40’ S. Mmaee

Sędzia: Jakob Kehlet